top of page

Побачив світ «Фронтовий Кобзар»


У Національному музеї літератури України презентували нове видання «Кобзаря» Тараса Шевченка – “Фронтовий Кобзар”, а також мистецьку виставку фотоколажів. Їх представив автор проєкту, заслужений діяч мистецтв України Сергій Пущенко, учасник Революції гідності та війни на сході держави.


«Цьому виданню передувала інша моя книга – “Портрети добровольців на війні”, що містила 110 портретів бійців 5-го окремого батальйону “Правого сектору”, пізніше – Української добровольчої армії. Колажі до “Фронтового Кобзаря” робилися з 2015 року, їх було створено понад 60, до книги увійшли 45», – сказав автор.


Він розповів про архітектоніку книжки, в якій 800 сторінок, на її обкладинці – воїн з українським автоматом на тлі жовто-синього прапора, на розвороті наприкінці – Шевченко в обладунках сучасного воїна на новітній війні.


Видання ілюстроване колажами, в яких автор використав фотографії бійців добробатів, воїнів Збройних сил України, фронтових кореспондентів, знімки з власної фотоколекції.


«У цих колажах залишились ті люди, які віддали життя за свою країну. Кожен колаж – це окрема історія», – наголосив Сергій Пущенко.


Видання підготовлене у співпраці з Інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.


Commentaires


Соціальні мережі
bottom of page