top of page

Повне зібрання творів Лесі Українки у 14 томах – у вільному доступі


До 150-річчя з дня народження Лесі Українки відбулася офіційна презентація повного нецензурованого видання творів письменниці у 14 томах.


Участь у заході взяли міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, письменниця Оксана Забужко, літературознавиця, докторка філологічних наук Віра Агеєва, директорка Українського інституту книги Олександра Коваль та інші.


Над підготовкою 14-томного видання працювали майже 30 найкращих фахівців у царині науки про Лесю Українку. Роботу було розділено за томами, напрямками, жанрами. До підготовки видання долучили працівників Волинського національного університету імені Лесі Українки, а також інших закладів вищої освіти та академічних установ Львова, Чернівців, Рівного, Житомира, Острога, Києва.


«Було створено 14 авторських колективів, кожен із яких узявся впорядковувати тексти Лесі Українки, встановлювати основні їхні варіанти, а також фіксувати відмінності, фрагменти, відкинуті варіанти за допомогою аналізу автографів та першодруків. Паралельно тривала робота над коментарями та примітками, передмовами, покажчиками, ілюстративними блоками», – зазначив ректор ВНУ ім. Лесі Українки Анатолій Цьось.


За словами Оксани Забужко, видання нецензурованого 14-томника – це «здійснена декомунізація Українки». «Це демонстрація стану зрілості сучасної української гуманітаристики, яка за 30 років спромоглася об’єднаним зусиллям видати насправді колосальну працю. Важлива тут якість коментарів і сама здатність прокоментувати те, чого не коментувалося у попередніх виданнях», – наголосила письменниця.


Зауважимо, що 14-томник вийшов накладом 1500 комплектів. Однак, як зазначив міністр культури Олександр Ткаченко, надалі будь-які видавництва можуть робити свої наклади повного зібрання Українчиних творів.

За словами директорки УІК Олександри Коваль, книжки буде безкоштовно передано до публічних бібліотек, закладів вищої освіти, академічних та музейних установ в Україні та за її межами, у дипломатичні представництва України в інших державах для популяризації української літератури та постаті Лесі Українки.


Видання поділене тематично і жанрово за такими напрямами-блоками:

  • Драматургія (1–4 томи);

  • Поезія та ліро-епічні поеми (5 том);

  • Художня проза (6 том);

  • Літературна критика та публіцистика (7 том);

  • Переклади (8 том);

  • Записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки (9 том);

  • «Стародавня історія східних народів» та конспекти, виписки, нотатки (10 том)

  • Листування (11–14 томи).


Також 14-томник доступний в електронному форматі для перегляду та завантаження безкоштовно на сайті УІК.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page