top of page

Поетичний фестиваль «Meridian Czernowitz» відбудеться 3–5 вересня


Протягом першого вересневого вікенду-2021 Чернівці вкотре об’єднають Україну, Німеччину, Австрію, Швейцарію та Ізраїль на одній із найзнаковіших поетичних сцен Європи. Українські та закордонні інтелектуали, поети, письменники, журналісти та митці братимуть участь у поетичних читаннях, дискусіях, презентаціях книжок, музичних та театральних заходах, автограф-сесіях.


Серед запрошених іноземних учасників фестивалю – поети Ноам Партом, Томер Дотан-Дрейфус (Ізраїль), Рудольф Буссманн (Швейцарія), Майя Гадерлап (Австрія), іспансько-кубинський письменник і перекладач Хосе A. Кампос та інші.


Україну представлятимуть Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Катерина Калитко, Ірина Цілик, Тарас Прохасько й резиденти чернівецької молодіжної поетичної сцени фестивалю. У програмі заходів також всеукраїнські прем’єри трьох книжок. Йдеться зокрема про презентації роману Артема Чеха «Хто ти такий?», збірки оповідань Романа Малиновського «Солодке життя», книжки Бориса Брікера та Анатолія Вишевського «Мы не говорим на идиш» (усі за участі авторів).


У Чернівцях гості фестивалю матимуть змогу відвідати виставу «Хлібне перемир’я» за п’єсою Сергія Жадана, її виконає Київський академічний театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра (режисер Стас Жирков), а також перформанс Юрія Андуховича та Кирила Цуканова («Сон Сови») за романом «Радіо Ніч».


Фокусна тема цьогорічного фестивалю – «Україна очима світу». Українські та закордонні інтелектуали, автори, перекладачі та представники культурних інституцій говоритимуть про сприйняття України та її культурного сектору закордоном. Уперше в історії фестивалю дискусійні заходи передбачають сурдопереклад.


Фестивальні події відбудуться з обов’язковим дотриманням карантинних норм. Трансляції частини заходів будуть доступні до перегляду онлайн на сайті www.meridiancz.com та сторінці Meridian Czernowitz у Facebook.

Усі заходи фестивалю (українською та німецькою мовами) безкоштовні.


Джерело: «Буквоїд»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page