top of page

Премія Шевельова оголосила список фіналістів-2021


Капітула премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики визначила короткий список номінантів 2021 року.


Зокрема, до цієї плеяди потрапили:

  • Андрій Бондар «Ласощі для Медора»;

  • Павло Вольвач «20+1, або Земля мертвих»;

  • Володимир Діброва «Свіжим оком. Тарас Шевченко для сучасного читача».


Крім того, спеціальну відзнаку «Амбасадор української есеїстики у світі» отримає Микола Рябчук за книжку «Лексикон націоналіста та інші есеї». Друга спецвідзнака «За відданість правам людини і мужність письма» дістанеться Станіславу Асєєву за книжку «Світлий Шлях»: історія одного концтабору».


Лауреата оголосять під час церемонії 17 грудня, у день народження Юрія Шевельова. Також на ній вручать спеціальну відзнаку «UA: Радіо Культура», якою редакція радіо вшановує українських авторів за майстерність і новаторство у жанрі есею. Нагородою у цій номінації стане створення радіоверсії твору, що прозвучить в ефірі «UA: Радіо Культура».


Премія імені Юрія Шевельова – нагорода за художню та наукову українську есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Вона названа на честь творця модерної української есеїстики.


Серед лауреатів попередніх років були: Володимир Єрмоленко, Тарас Прохасько, Андрій Портнов, Костянтин Москалець, Олександр Бойченко, Вахтанґ Кебуладзе та Андрій Любка. Торік премію здобув Тарас Лютий.


Джерело: «Читомо»

Σχόλια


Соціальні мережі
bottom of page