top of page

Премія імені Астрід Ліндґрен 2021 року вирушила до Франції


Французький письменник Жан-Клод Мурлева став лауреатом Меморіальної премії імені Астрід Ліндґрен-2021, яку вручають за досягнення в царині літератури для дітей та підлітків.


«Жан-Клод Мурлева – блискучий новатор казки, відкритий як для труднощів, так і для краси. Час і простір перестають існувати у вигаданих ним світах, а мрійлива і точна проза порушує вічні теми, такі як: туга і любов, вразливість і війна. Завжди дивовижна творчість Мурлева поєднує давню тканину епосу з сучасністю», – зазначає журі конкурсу.


Жан-Клод Мурлева (Jean-Claude Mourlevat) народився в 1952 році в фермерській родині. Він отримав педагогічну освіту і працював учителем німецької мови в коледжі, а згодом – театральним режисером.


Перший роман Мурлева «Історія дитини та яйця» (Histoire de l’enfant et de l’œuf) вийшов у 1997 році. Зараз його книжки (казки, байки, фентезі) перекладені майже 20 мовами, зокрема українською («Річка, що тече навспак» у двох томах).


Церемонія нагородження відбудеться 31 травня.


Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (The Astrid Lindgren Memorial Award) була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією з найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.


Як повідомлялося, українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина увійшли до переліку номінантів на премію Астрід Ліндґрен-2021.


Джерело: «Читомо»

댓글


Соціальні мережі
bottom of page