top of page

Премія імені В’ячеслава Чорновола визначилася зі своїм цьогорічним лауреатом


Комітет із присудження премії імені В’ячеслава Чорновола за найкращу роботу в галузі журналістики визначився з цьогорічним переможцем. Тріумфаторкою стала Людмила Житня за книжку «Чорнобиль – очима жінок. Інтерв’ю з атомною катастрофою».


Людмила Житня – письменниця, публіцистка, членкиня Національної спілки письменників України, лауреатка мистецько-літературної премії імені Олександра Білаша. За фахом – лікар-гінеколог.


«Чорнобиль – очима жінок. Інтерв’ю з атомною катастрофою» (2020 рік) – це збірка інтерв’ю з жінками-ліквідаторами та евакуйованими про події довкола Чорнобильської катастрофи, яка також містить архівні та документальні матеріали.


Окремо члени комітету відзначили роботи Михайла Скорика (книжка «На пожарищі власного серця. Студентський бунт – рік 1965»), Ігоря Зоца (книжка «Донбасія»), Алли Ковтун (книжка «Сальдо великих грошей»), Василя Куйбіди (книжка «Державність, демократія та національна безпека»).


Загалом на здобуття премії цього року надійшло 15 творів. Це переважно книжки, публікації у ЗМІ, а також один документальний фільм і один мультимедійний просвітницько-публіцистичний проєкт.


Премія імені В’ячеслава Чорновола за найкращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку, починаючи з 2004-го. Нею відзначають твори, «що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національній свідомості та самобутності».


Вручення нагороди відбудеться напередодні дня народження В’ячеслава Чорновола – 24 грудня.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page