top of page

Премія імені Шевельова оголосила цьогорічного переможця


Лауреатом премії імені Шевельова 2020 року став Тарас Лютий. Він отримав нагороду за книжку «Культура принад і спротиву».


«Книжка охоплює коло тем, дотичних до ідеології та популярної культури. Колонки до журналу «Український тиждень» та інших видань складаються, ніби пазл, у панорамний огляд реалій культури останніх кількох років, зокрема й українських. Ці розмірковування стають реакціями на відомі сюжети та проблеми. Від попмузики і до коміксів, від кітчу і до масових рухів – здається, не лишається тем, не висвітлених автором у цій сфері», – зазначається в анотації до видання.


Цього року в межах премії імені Юрія Шевельова також було вручено дві спеціальні відзнаки. Письменниця Оксана Забужко з книгою вибраної есеїстики «Планета Полин» отримала нагороду капітули за внесок у розвиток української есеїстики та промоцію спадщини Юрія Шевельова. Володарем спеціальної відзнаки UA: Радіо Культура став письменник Василь Махно. Його збірка есеїв «Уздовж океану на ровері» прозвучить в аудіоформаті в ефірі Радіо.


Джерело: «Читомо»

Comentários


Соціальні мережі
bottom of page