top of page

Премія імені Ґонґадзе оприлюднила короткий список 2021 року


Капітула премії імені Георгія Ґонґадзе оголосила короткий список номінантів на здобуття відзнаки у 2021 році.

До фіналу ввійшли:

  • Мирослава Барчук (1968) – журналістка, телеведуча. У професії з середини 1990-х. Працювала на «5 каналі», ТВі, «Еспресо», була редакторкою журналу Welcome to Ukraine. Нині є ведучою програми «Зворотний відлік» на Суспільному.

  • Борис Давиденко (1980) – журналіст, редактор. Працював в українському Forbes, був головним редактором аналітичної платформи VoxUkraine, нині очолює редакцію Ліга.net.

  • Марічка Паплаускайте (1988) – журналістка, редакторка. Співзасновниця видання The Ukrainians, головна редакторка онлайнового журналу Reporters; викладачка Школи журналістики Українського католицького університету, авторка репортажної книжки «Бог дивовижних людей та інших грішників».


Ім’я лауреата стане відомим під час урочистої церемонії 21 травня. Цього дня Георгію Ґонґадзе мало б виповнитися 52 роки. Сума винагороди для переможця складає 100 тис. грн.


Принагідно нагадаємо, що до довгого списку номінантів на здобуття премії імені Георгія Ґонґадзе цього року увійшли 18 українських журналістів.


Критерії для висунення претендентів: відданість принципам та цінностям незалежної журналістики, професійність і компетентність, інноваційність, суттєвий внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища в цілому, створення матеріалів, що призвели до розв’язання або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні.


Претендувати на відзнаку можуть лише журналісти, які працюють в Україні і які протягом останніх п’яти років лишалися в професії.


Премія імені Георгія Ґонґадзе була заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з powered KMBS Alumni platform та виданням «Українська правда».


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page