top of page

Після 12-річної перерви Роман Балаян презентував новий фільм

«Ми є, Ми поруч» – перший фільм Романа Балаяна після майже 12-річної творчої перерви, а також його перша українськомовна стрічка. Картина розповідає про раптову зустріч хірурга та загадкової дівчини, яка перевертає їхні життя та наповнює глибокими почуттями. Вони стають сенсом одне для одного й готові боротися за своє щастя проти всього світу.


Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв («Додому», «Інший Франко», «Хайтарма») та Катерина Молчанова («Гуцулка Ксеня», «Моя бабуся Фані Каплан», «Рівень чорного»).


«Ніколи не відчував себе таким безпомічним, – ділиться враженням актор Ахтем Сеітаблаєв. – Коли почув, що Роман Балаян буде знімати фільм, вирішив спробувати. На зйомках готувався, намагався вивчити текст. А режисер мені: ти вивчив? Тоді змінюємо. Я постійно ходив, як на мінному полі. З почуттям невпевненості в собі, ні в чому. Просив зробити репетиції. А Роман Гургенович сказав, що це марно, і він сам все покаже».


«Роман Балаян побачив мене у фільмі „Моя бабуся Фані Каплан“ і одразу запропонував роль, пригадує Катерина Молчанова. Цікаво працювати з режисером іншого покоління, майстром».


Українська прем’єра фільму відбулася на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» у 2020 році. Стрічка також представляла нашу державу в основному конкурсі Варшавського кінофестивалю-2020.


Кіно зняте чорно-білим і на особливу камеру.


«Оператор Юрій Король запропонував спеціальну камеру, яких в світі тільки три, зауважує Роман Балаян. На них завжди черга на оренду. Вона знімає саме чорно-біле кіно. Таку камеру використовували для оскароносних фільмів „Рома“, „Іда“. Усі режисери давно мріють, щоб кіно повернулося до чорно-білого. Коли кіно стало кольоровим, воно багато втратило. Я мріяв всі фільми знімати чорно-білими, але тоді мені ніхто не давав».


Картина знімалася у Києві у травні 2019 року, здебільшого на Подолі. Бюджет стрічки склав 24 млн грн, з яких 19 млн грн дала держава. Тривалість фільму – 90 хвилин.Роман Балаян видатний український режисер вірменського походження, творець славнозвісних фільмів «Польоти уві сні та наяву», «Бірюк» та «Райські птахи», народний артист України та член Національної академії мистецтв України.


Джерело: «Українська літературна газета»

Соціальні мережі
bottom of page