top of page

Після 12-річної перерви Роман Балаян презентував новий фільм

«Ми є, Ми поруч» – перший фільм Романа Балаяна після майже 12-річної творчої перерви, а також його перша українськомовна стрічка. Картина розповідає про раптову зустріч хірурга та загадкової дівчини, яка перевертає їхні життя та наповнює глибокими почуттями. Вони стають сенсом одне для одного й готові боротися за своє щастя проти всього світу.


Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв («Додому», «Інший Франко», «Хайтарма») та Катерина Молчанова («Гуцулка Ксеня», «Моя бабуся Фані Каплан», «Рівень чорного»).


«Ніколи не відчував себе таким безпомічним, – ділиться враженням актор Ахтем Сеітаблаєв. – Коли почув, що Роман Балаян буде знімати фільм, вирішив спробувати. На зйомках готувався, намагався вивчити текст. А режисер мені: ти вивчив? Тоді змінюємо. Я постійно ходив, як на мінному полі. З почуттям невпевненості в собі, ні в чому. Просив зробити репетиції. А Роман Гургенович сказав, що це марно, і він сам все покаже».


«Роман Балаян побачив мене у фільмі „Моя бабуся Фані Каплан“ і одразу запропонував роль, пригадує Катерина Молчанова. Цікаво працювати з режисером іншого покоління, майстром».


Українська прем’єра фільму відбулася на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» у 2020 році. Стрічка також представляла нашу державу в основному конкурсі Варшавського кінофестивалю-2020.


Кіно зняте чорно-білим і на особливу камеру.


«Оператор Юрій Король запропонував спеціальну камеру, яких в світі тільки три, зауважує Роман Балаян. На них завжди черга на оренду. Вона знімає саме чорно-біле кіно. Таку камеру використовували для оскароносних фільмів „Рома“, „Іда“. Усі режисери давно мріють, щоб кіно повернулося до чорно-білого. Коли кіно стало кольоровим, воно багато втратило. Я мріяв всі фільми знімати чорно-білими, але тоді мені ніхто не давав».


Картина знімалася у Києві у травні 2019 року, здебільшого на Подолі. Бюджет стрічки склав 24 млн грн, з яких 19 млн грн дала держава. Тривалість фільму – 90 хвилин.Роман Балаян видатний український режисер вірменського походження, творець славнозвісних фільмів «Польоти уві сні та наяву», «Бірюк» та «Райські птахи», народний артист України та член Національної академії мистецтв України.


Comentários


Соціальні мережі
bottom of page