top of page

П’ята частина населення України взагалі не читає книг (дані соцопитування)


П’ята частина населення України (19,4%) не читає книг. Водночас хоча б раз на день читають літературу 18,3% українців. Про це свідчать дані соцопитування, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research, що опитала 1 тис. громадян України з різних регіонів країни.


Серед тих респондентів, до дозвілля яких не входить читання книг, виявилося більше чоловіків: 22,1% проти 16,9% жінок, що не читають.


Найбільша кількість активних читачів проживає на заході України (28,1% місцевих жителів читають книги хоча б раз на день, як показало опитування), трохи нижчі показники на сході Україні – 22,2%. Водночас більшість учасників дослідження, які заявили про те, що вони не читають літературу, проживають у центральній частині України (30,7%).


Кількість любителів паперових і електронних книг розділилася майже порівну: 51,6% проти 43,3%.


Літературі російською мовою надають перевагу 56,4%, тоді як українськомовній – 23,3%. Для 19,5% мова книги неважлива. Російськомовним текстам надають перевагу читачі зі сходу України (80,1%), тоді як найбільше читають книги українською мешканці заходу країни (51,9%).


Відповідаючи на питання про те, в яких випадках заборона на ввезення в Україну книг російських видавництв може бути виправданою, опитані найчастіше виділяли: коли книга містить тези російської пропаганди (47,3%); ідеологічні тези, наприклад, пропаганду комунізму та переваг Росії (43,9%); тези, заборонені законодавством України (38,4%); коли в книзі згадуються ворожі Україні персоналії або події (28,1%).


На думку 9,1% респондентів, усі книги російських видавництв мають бути заборонені, незважаючи на їхній зміст.

Серед респондентів, які повідомили про те, що стали читати менше паперових книг, 50,3% пов’язують це з браком часу. 34,2% нарікають на високу вартість книг, а 20,6% зазначають, що не можуть знайти у продажу цікаві особисто їм видання.


Comentarios


Соціальні мережі
bottom of page