top of page

Світлина з України стала однією з найкращих у світі на конкурсі «Вікі любить Землю-2021»


За результатами міжнародної частини фотоконкурсу «Вікі любить Землю» до 15 найкращих у світі фотографій увійшла одна світлина з України.


Фотографія з України, що увійшла до рейтингу найкращих світлин фотоконкурсу «Вікі любить Землю-2021», посіла шосте місце в категорії «Макрофотографії». На ній зображені три самки оленя в Національному природному парку «Кременецькі гори» на Тернопільщині. Автор фотографії – Володимир Бурдяк.


«Це фото я зробив у січні. Пам’ятаю, був морозний ранок, і на дорогу, якою влітку їздять лісники, вийшли три олениці, ніби завмерли, коли їх присвітило сонце. Я встиг зробити декілька кадрів, і вони пішли далі углиб лісу», – розповів фотограф про історію створення цієї світлини.


Вражають своєю природною красою та майстерністю фотомитців й інші знімки-переможці. Власне, у категорії «Пейзажні фотографії» перше місце посіла світлина, на якій зображено узбережжя Атлантичного океану в природному парку Сінтра-Кашкайш у Португалії. Це один із 13 природних парків цієї мальовничої країни. Він займає площу майже 145 квадратних кілометрів.Друге місце посіло фото ландшафту парку Агріколо Юд Мілано поблизу Розате (Італія). «Пейзаж і дерева південного агропарку, все ще оповитий ранковим туманом незабаром після сходу сонця, ніби майже випливають із води», – розказав про світлину її автор.Третя сходинка – за знімком із видом на озеро Стимфалія в Греції. Фотомитець зробив цю світлину під час ранкової прогулянки на човні. Озеро Стимфалія є домівкою для великої кількості птахів, як-от: орли, чаплі, гірки, ібіси, куріпки та крячки.Четверте місце на конкурсі посіло фото із зображенням середньовічного замку Зілкале, розташованого в «Долині Шторму» у Понтійських горах. Він є однією з найважливіших історичних споруд у районі Чамлихемшин провінції Різе в Туреччині.П’яте місце дісталося знімку гори Мерапі, яка розташована на кордоні Центральної Яви та регіону Джокьякарта в Індонезії. Вона має висоту 2930 метрів, а активність вулкану відбувається уже понад рік. Виверження лави може траплятися до кількох десятків разів на день.У номінації «Макрофотографії» на першій сходинці опинилося зображення деревного равлика на кульбабі в лісі в Ленінградській області Росії.Друге місце – за барвистою світлиною птаха в природному парку Мапава на Філіппінах.Третій рядок рейтингу посіло фото товстоголової змії, яку зловили в державному парку Серра-ду-Мар у Бразилії. Товстоголова змія (Dipsas) буває як малих, так і середніх розмірів, часто не довша за 60 см. Вона зустрічається на великій території від південної Мексики до Центральної та Південної Америки.Четверте місце здобула фотографія виду павуків Carrhotus xanthogramma. Її було зроблено в природному заповіднику Аккеріно Кантагалло в провінції Прато (Італія). Ці павуки віддають перевагу сонячним, теплим локаціям і здебільшого їх можна побачити на кущах, стовбурах дерев та в чагарниках.П’ята позиція дісталася знімку жука-листоїда (Aulacophora indica), що визирає з отвору в листку дерева Alnus nepalensis. Комаху сфотографували в національному парку Чітван у Непалі. Автор світлини розповів, що дорослі листоїди роблять отвори на листках рослин, коли їдять.«Вікі любить Землю» – найбільший у світі фотоконкурс на тему природної спадщини. Уперше він був проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проєкт став міжнародним, до нього долучилися 15 країн. Торік у конкурсі взяли участь 34 держави та території.


Джерело: «Suspilne.media»


Комментарии


Соціальні мережі
bottom of page