top of page

У прокат виходить екранізація п’єси Сенцова «Номери»


У широкий кінотеатральний прокат виходить іронічна антиутопія «Номери» за однойменною п’єсою Олега Сенцова. Як повідомляє Держкіно, стрічку можна подивитися, починаючи з 19 листопада.


Над фільмом працювали відразу два режисери – Олег Сенцов, який під час роботи над картиною перебував в ув’язненні, та Ахтем Сеітаблаєв, що допомагав втілювати задум на знімальному майданчику.


Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали в листах. Упродовж девелопменту фільму Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.


У основі картини лежить п’єса «Номери», написана Олегом Сенцовим ще до ув’язнення, у 2011 році. Фінальна редакція була зроблена у слідчому ізоляторі в «Лефортово» у Москві.


Світова прем’єра фільму відбулася в лютому 2020 року в межах програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю (Berlinale) за участі творчої команди.


«Номери» розповідають про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи й отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі та верховному правителю – Нулю. Десятеро героїв уже звикли бігати по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості обирати, як жити й кого любити. Але все змінюється з появою нового жителя, якому невідомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони.


У фільмі знялися Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов, Лорена Колібабчук та інші.
Джерело: «Читомо»

Commentaires


Соціальні мережі
bottom of page