top of page

Сім духів Різдва: добірка казок для дітей та дорослих для створення святкового настрою


Сім духів Різдва – це добірка книг для створення святкового новорічно-різдвяного настрою. Можливо, саме у ці чудові дні комусь із наших читачів зазначена «сімка» творів припаде до душі.


Чарльз Діккенс «Різдвяна пісня в прозі»


Західноєвропейська традиція розповідати історії про Різдво розпочинається з історії, написаної Чарльзом Діккенсом. «Різдвяна пісня в прозі» створює надзвичайний святковий настрій і максимально переносить у магію зимової ночі таємничої Британії 1843 року. Розмаїття екранізацій, видань, українських перекладів допоможе обрати вам саме той формат казки-повісті, який припаде до смаку.Це історія про старого скнару містера Скруджа, що ненавидить Різдво, бо свято вимагає в нього зайвих затрат. Він уголос зневажає його і стверджує, що Різдво є безглуздим і непотрібним святом для марнотратів. Зрештою вночі його навідують три Різдвяні Духи, які докорінно змінюють його життя: Дух Минулого Різдва, Дух Теперішнього Різдва та Дух Прийдешнього Різдва.


Мая Люнде «Снігова сестричка»


Історія про десятирічного хлопчика Юліана, батьки якого забули прикрасити будинок на Різдво. Нова подруга хлопчика Гедвіґ живе в чудовому будинку, неперевершено прикрашеному до свята. Проте будинок чомусь геть порожній і діти в ньому самі.


Це різдвяна катарсична історія очищає душу, пом’якшує серце і реанімує вразливість.«Снігова сестричка» – це ще й повість про те, що ми завжди маємо вибір: застрягати у своєму горі чи прагнути до світла.


«Сніговик» (намальовано Реймондом Бріггсом і переказано Майклом Морпурго)


Чарівна історія про маленького хлопчика Джеймса та найкращого у світі зліпленого ним сніговика. Джеймс живе на фермі з сім’єю. Він мріє, щоби на Різдво випав сніг, і коли його мрія здійснюється, ліпить сніговика зі старим капелюхом на голові та шарфиком довкола шиї, зв’язаним бабусею. І тоді відбувається диво – сніговик оживає.Окрім чарівної книги для дітей та дорослих, є ще й мальовничий мультфільм, композиція із якого «Різдво у повітрі» змушує літати по-справжньому!Мікеле Д’Іньяціо «Таємна робота Санти»

Це книга італійського письменника, яка створить святкову атмосферу та подарує особливий настрій.


Автор розповідає про життя Санта-Клауса. Доброго Санту, який обожнює приносити подарунки дітям на Різдво, одного дня звільняють із роботи. Адже він був простим поштовим працівником, який потрапив під скорочення.Ставши безробітним, Санта-Клаус змушений шукати нове робоче місце. Офіціант, аніматор, працівник call-центру – Санта приміряє на себе різні професії, потрапляючи у веселі пригоди та змінюючи при цьому життя інших людей.


Чи трапиться диво, чи вдасться Санті знайти іншу роботу, де він зможе ощасливлювати дітей? Дізнатися, чим закінчиться ця захоплива історія можна з книги, яка є в українському перекладі.


Джесіка Дей Джордж «Сонце і місяць, сніг і лід»

Джесіка Дей Джордж – молода американська письменниця, данка за походженням, яка працює у жанрі популярного фентезі та є авторкою бестселерів для дітей. Закінчила факультет скандинавської міфології. Її захопливий роман є переспівом скандинавських міфів.


Історія розповідає про велику родину дроворуба, в якій народжується дев’ята дитина – дівчинка, якій при народженні не дають імені. Мати сподівалася народити хлопчика, та й годувати дитину нічим, тому батьки не сподіваються, що немовля виживе.Безіменна дівчинка рятує чарівного оленя, який дарує не лише ім’я дитині, а й здатність розуміти мову тварин. Одного дня до житла дроворуба приходить величезний білий ведмідь, що пропонує угоду: наймолодша донька має жити у його замку один рік та один день, а за це він подарує їхній сім’ї багатство.


Скандинавські легенди та міфологія оживають на сторінках цієї книги й дозволяють доторкнутися до таємничого.


Метт Гейґ «Хлопчик на ім’я Різдво»

Це захоплива історія, яка вчить нас: щоби побачити диво, у нього треба вірити.Якось син Метта Гейґа запитав у батька, яким був Санта в юності. Так виникла захоплива історія про хлопчика Ніколаса, віра якого в чудеса допомогла врятувати батька, відновити спокій у родині й створити різдвяну атмосферу для всіх читачів.


Мія Марченко «Місто тіней»


Історія про дівчинку Марту, що втрачає матір і переїжджає напередодні Різдва жити до тата в інше місто. Батьки після розлучення жили окремо, і дівчинка до смерті матері жила разом із нею.


Переїхавши до тата, вона знайомиться з новим містом, з новими друзями, обживає свою нову кімнату й виявляє, що в цього місті є паралельний світ.Ця дівчинка ненавидить Різдво після смерті матері. Але, переживши багато пригод у паралельному світі Міста Тіней, дівчинка повертається до Різдва і до віри в диво.


Джерело: «Suspilne.media»


Comments


Соціальні мережі
bottom of page