top of page

Тарас Шевченко став головним героєм дитячого детективу


Про Тараса Шевченка написано десятки художніх творів – романів, повістей, драм, поем, а от героєм фантастичного твору для школярів він, схоже, стає вперше. У такому образі його уявив ужгородський письменник Олександр Гаврош, який нещодавно видав повість «Врятувати Тараса Шевченка».


У роботу над біографією Кобзаря автор занурився під час написання кіносценарію на конкурс «Шевченко-200» , на якому посів друге місце у 2012 році. З того часу художню шевченкіану не полишає: у 2014 році на сцені Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого поставлено його п’єсу «Щоденник рядового Т.», а в 2019 році побачив світ його роман «Донос» про зрадника Кирило-Мефодіївського товариства Олексія Петрова.І от нині письменник презентує повість для середнього шкільного віку «Врятувати Тараса Шевченка». Вона є продовженням «Музею пригод», героями якої стали працівники столичного музею раритетів, що в потаємній кімнаті несподівано відшукали міжчасовий портал і отримали змогу переміщуватися у часі.


Як пояснює автор, він хотів розповісти сучасним дітям про життя Тараса Шевченка як про людину. Адже хрестоматійний виклад вони отримують у школі. А в цій книжці юне покоління має змогу взяти участь у своєрідному літературному квесті, що дає можливість краще пізнати київський період Тарас Шевченка. Хоча повість пригодницька, але містить чимало пізнавального матеріалу про геніального поета і художника, його оточення та Київ 1847 року.


На думку доктора історичних наук, письменника Сергія Федаки, нова книжка Олексадра Гавроша демонструє нестандартний підхід до однієї з найскладніших постатей української історії. Автор взявся за справу з традиційним зухвальством і дивовижним безстрашшям, він ризикнув і, вочевидь, виграв.


Джерело: «Буквоїд»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page