top of page

Український письменник потрапив до когорти претендентів на здобуття премії імені Астрід Ліндґрен


Днями оголошено номінантів на Меморіальну премію імені Астрід Ліндґрен 2022 року. Загалом за відзнаку поборються 282 кандидати з 71 країни. Сашко Дерманський став єдиним представником України. Переможця оголосять 22 березня у Стокгольмі.


Сашко Дерманський (1976) − дитячий літератор, член Національної спілки письменників України. Деякі твори вийшли під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва. У жовтні 2004 року побачила світ його перша книжка – повість-казка «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська».


Сашко Дерманський став одним із творців сценарію художнього фільму «Сторожова застава» за однойменною повістю Володимира Рутківського. Видав 38 книжок, 6 аудіокниг та 2 інтерактивні книжки для дітей. Неодноразово отримував літературні нагороди, серед яких «Коронація слова», «Книга року ВВС».


Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен – нагорода за досягнення в літературі для дітей та юнацтва. Її заснував уряд Швеції 2002 року задля посилення інтересу до дитячої літератури у світі. Відзнаку вручають щороку. Призовий фонд – 5 мільйонів шведських крон (513 тис. доларів).


Лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, бібліотекарі чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності. Їхні твори повинні мати високий художній рівень та відповідати гуманістичним ідеалам і цінностям, що їх демонструє творчість Астрід Ліндґрен.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page