Український письменник потрапив до когорти претендентів на здобуття премії імені Астрід Ліндґрен


Днями оголошено номінантів на Меморіальну премію імені Астрід Ліндґрен 2022 року. Загалом за відзнаку поборються 282 кандидати з 71 країни. Сашко Дерманський став єдиним представником України. Переможця оголосять 22 березня у Стокгольмі.


Сашко Дерманський (1976) − дитячий літератор, член Національної спілки письменників України. Деякі твори вийшли під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва. У жовтні 2004 року побачила світ його перша книжка – повість-казка «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська».


Сашко Дерманський став одним із творців сценарію художнього фільму «Сторожова застава» за однойменною повістю Володимира Рутківського. Видав 38 книжок, 6 аудіокниг та 2 інтерактивні книжки для дітей. Неодноразово отримував літературні нагороди, серед яких «Коронація слова», «Книга року ВВС».


Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен – нагорода за досягнення в літературі для дітей та юнацтва. Її заснував уряд Швеції 2002 року задля посилення інтересу до дитячої літератури у світі. Відзнаку вручають щороку. Призовий фонд – 5 мільйонів шведських крон (513 тис. доларів).


Лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, бібліотекарі чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності. Їхні твори повинні мати високий художній рівень та відповідати гуманістичним ідеалам і цінностям, що їх демонструє творчість Астрід Ліндґрен.


Джерело: «Читомо»

Соціальні мережі