top of page

Українці можуть обрати 30 знакових книжок нашої Незалежності


До 15 жовтня триватиме один із наймасштабніших в Україні онлайн-проєктів, присвячений видатним літературним творам і виданням, що побачили світ з 1991 по 2021 роки – «30 знакових книжок Нашої Незалежності».


Український інститут книги та Міністерство культури України закликають долучитися до голосування, щоб разом створити унікальний список видань, які вплинули на формування та розвиток нашої країни та її громадян.


З 15 вересня до 15 жовтня на сайті проєкту «30 знакових книжок Нашої Незалежності» серед довгого списку зі 100 видань, сформованого експертами книговидавничої галузі, літературознавцями, перекладачами, істориками літератури, можна проголосувати за книжку, що викликала суспільний резонанс, висвітлила важливі історичні події, повернула забуті персоналії, сприяла створенню національної ідентичності й становленню Незалежності нашої держави.


З видань, що представлятимуть як художню, так і науково-популярну літературу, за підсумками отриманої ними кількості голосів сформується фінальний список із 30 книжок. Результати онлайн-голосування будуть оголошені наприкінці жовтня.


Проголосувати можна тут.


«Наша література сильна та самобутня. Як класична, так і сучасна, з новими формами та рішеннями, і з наслідуванням кращих традицій геніїв пера минулого. Упевнений, топ-30 книг, за які проголосують українці, буде насправді виключним», ‒ зауважив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.


Довгий список ТОП-100 знакових книжок було сформовано ще влітку.


«Цим проєктом ми прагнемо нагадати про визначні книжки й про важливість читання як складової націєтворення. За тридцять років Незалежності українське книговидання зі справи пасіонаріїв перетворилося на цілком самостійну галузь. Наш проєкт ‒ це і можливість нагадати про тих, хто робив українську книжку видимою й самостійною, якісною й по-справжньому важливою. Сподіваємось, що широка аудиторія українців долучиться до голосування, щоби разом ми обрали знакові книжки й оживили найвизначніші культурні надбання часів Незалежності», ‒ розповіла Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги.


コメント


Соціальні мережі
bottom of page