top of page

Улюбленим жанром українців залишається класика, детективи потроху втрачають популярність


Як і 2018 року, найпопулярнішими жанрами українських читачів у 2020-у була класика (20% читали відповідні твори впродовж року) та детективи (18%), але частка читачів детективів знизилася з 23% до 18%. Такі результати показало дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання» від Українського інституту книги.


На другому місці в українців – любовні романи (16%), книжки з психології та саморозвитку, а також фантастика, фентезі та сучасні романи (по 15%), наукові та науково-популярні видання (14%), фахова та бізнес-література (12%).


Водночас дослідження зафіксувало скорочення частки читачів підручників та посібників (з 17% до 9%) і літератури для дітей та підлітків (з 15% до 7%). За словами дослідників, це може бути пов’язано із зниженням ефективності навчання з огляду на перехід в онлайн-формат через карантин.


Крім того, суттєво знизилася частка читачів прикладної літератури (з 10% до 5%) і мистецьких видань (з 8% до 2%).


Що стосується жанрів придбаних книжок, то, як і в 2018 році, першу позицію посідає література для дітей і підлітків, проте, за спостереженнями авторів дослідження, частка покупців скоротилася з 12% до 10%.


«Найбільше знизилося придбання підручників та посібників, що може бути пов’язано як із їхнім завантаженням в електронному вигляді, так і з покращенням забезпечення підручниками або з загальним зниженням доходів внаслідок карантину. Також суттєво зменшилася частка покупців детективів і прикладної літератури», – зазначають вони.


Нагадаємо, що дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання» провела компанія Info Sapiens на замовлення Українського інституту книги. У дослідженні взяли участь 3 тис. 900 осіб, а саме: 2 тис. 100 дорослих та 1 тис. 800 дітей. Зокрема, було проведено вісім фокус-груп із дорослими респондентами, віком 18–59 років та 16 фокус-груп із дітьми у віці 6–17 років. Респонденти надали відповіді на 44 запитання, що широко охоплюють книжкову тематику.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page