top of page

Учнів 8-11 класів запрошують до участі в літературному змаганні «Антитвір»


Темою цьогорічного конкурсу «Антитвір» обрано твердження «Як подивитися». Воно про те, що наше сприйняття неоднозначне. Спробувати свої сили на цьогорічному творчому змаганні юні учасники мають змогу до 2 травня (включно).


«Як подивитися» – це про здорове вживання різноманітностей та навіть протилежностей в одній людині, спільноті та світі. Люди дивляться не лише на себе чи інших, а й на об’єкти, наприклад, твори мистецтва. Тож ідея про те, що дивитися можна по-різному, і стала наскрізною для цьогорічного конкурсу.


Учасникам конкурсу пропонують придивитися до колекції Мистецького арсеналу. Завдання в тому, щоб відчути мистецькі твори та по-своєму «вписати» один із них у тканину оповіді. Необхідно познайомитися з трьома мистецькими роботами (Соломон Нікрітін «Подорож навколо світу», Михайло Бойчук «Портрет Василя Седляра», Анатолій Сумар «Вулиця») ближче, і показати, що подивитися на один і той самий об’єкт можна по-різному.


Для участі в конкурсі «Антитвір-2021» необхідно обрати одну з трьох вказаних вище робіт, визначити, яким чином вона буде включена до тексту (прив’язка до автора, часу чи стилю твору або ж дія розгортатиметься безпосередньо «у ній»; картина може й опосередковано згадуватися у тексті) та написати твір.


Його жанр, стиль чи структура залежать тільки від авторських уподобань. Головна вимога – писати українською мовою та вкластися у 20 тисяч знаків із пробілами.


Критеріями оцінювання твору будуть оригінальність думки, структурність викладу та загальна грамотність.


Головним призом для переможців (перше – третє місця) стане публікація твору в журналі «Однокласник». Крім того, Visa підтримує конкурс та готує спеціальний приз для конкурсантів. Також переможці отримають подарунки від «Litosvita». Особлива відзнака чекає і на антитвір, відзначений підлітковою радою Мистецького арсеналу.


Надсилати твори необхідно на адресу education@artarsenal.gov.ua.


У темі листа обов’язково потрібно вказати Прізвище_Антитвір. У листі необхідно зазначити свої ПІБ та номер телефону.


Прийом конкурсних робіт триватиме до 2 травня 2021 року (включно).


Літературне змагання для учнів 8-11 класів «Антитвір» відбувається в межах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» із 2018 року. Конкурс спрямований на розвиток критичного висловлювання й креативного підходу до письма в підлітків. Щороку обирається нова тема, яка співзвучна з фокус-темою фестивалю.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page