top of page

У Британії виходить «Всесвіт за колючим дротом» Мирослава Мариновича


У Великій Британії виходить переклад книжки «Всесвіт за колючим дротом. Спогади й роздуми дисидента» Мирослава Мариновича. Видання побачить світ усередині травня.Назва англійською – «The Universe behind Barbed Wire. Memoirs of a Ukrainian Soviet Dissident».


Автор книги у брежнєвські часи відбув 10 років ув’язнення в концтаборі та на засланні – за участь у правозахисній Українській Гельсінкській групі (УГГ). Це була перша легальна, а не підпільна, група Руху опору, яка, діючи тривалий час, відкривала всьому світові ситуацію з правами людини в підрадянській Україні.


Народжений у Галичині вже після Другої світової війни і вихований у радянській школі, автор показує у своїх спогадах роль галицької родини у формуванні позиції спротиву тоталітарному режимові. Живо, цікаво й відверто розповідає про життя в підрадянському Києві в епоху Гельсінкського руху, про діяльність УГГ та її членів, про несправедливі арешти і радянське кривосуддя. Детально змальовує картини життя політичних в’язнів у концтаборі. Описує обставини свого заслання в Казахстані. Велику увагу приділяє духовному зростанню людини. Ділиться своїми роздумами про дисидентство і природу тоталітаризму. І зрештою виносить присуд комуністичній системі.


Українською мовою книжка вперше вийшла 2016 року.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page