top of page

У Лівані відкриють перший на Близькому Сході пам’ятник Тарасу Шевченку


У ліванському місті Баабда 19 серпня в межах святкування 30-ї річниці Незалежності України відбудеться церемонія урочистого відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку, який стане першим на Близькому Сході та сотим за кордонами України.


Автором монумента з бронзи Великому Кобзареві є ліванський скульптор та випускник Української академії образотворчих мистецтв П’єр Карам.


Управління закордонного українства МЗС України зауважує, що в Лівані дуже добре знають українського поета через захоплення та пропагування його творчості видатним ліванським письменником Михайлом Нуайме.


Зокрема, у 2020 році в Українському парку поруч із Посольством України в Лівані було встановлено меморіальну плиту з висіченим на камені арабським перекладом «Заповіту», зробленого видатним ліванцем, який навчався у Полтаві на початку ХХ століття.


На відкритті пам’ятника пролунають пісні на вірші Тараса Шевченка у виконанні українського бандуриста та композитора Ярослава Джуся та прозвучить велике слово Кобзаря від представників української громади.Comentários


Соціальні мережі
bottom of page