top of page

У мережі можна переглянути відеоролик про історію української літератури


В інтернеті поширено відеоролик про історію української літератури. Відео опублікували на ютуб-каналі медіапроєкту «Ukraїnеr».


«Два роки тому в нас виникла ідея таких пояснювальних матеріалів. Ми в «Ukrainer» зрозуміли, що є суттєві прогалини в розумінні багатьох українських явищ. Почали з найскладніших − мова й література. Ми шукали можливості і рік тому вирішили податися на конкурс УКФ. Український ПЕН зібрав дві експертні ради, щоб наш продукт не містив жодних міфів чи домислів», − прокоментував на своїй фейсбук-сторінці керівник медіапроєкту «Ukraїnеr», письменник Богдан Логвиненко.


«Новий експлейнер – це спроба поглянути на історію української літератури очима людини, яка хотіла б відкрити для себе цей поки ще незвіданий світ. Це розмова про явища й постаті, які можуть зацікавити ширше коло читачів і читачок, або ж під новим кутом побачити те, що здавалося знайомим. Це не хронологічний виклад, не канонічний перелік непроминальних згадок», − пояснюють творці відеоролика.Відеоролик триває 16 хвилин. До створення відео та публікації долучилися літературознавиці, критикині та культурологині: Олена Галета, Ярина Цимбал, Тамара Гундорова, Елеонора Соловей, письменники Ігор Ісіченко та Олександр Михед, журналіст Максим Щербина.


Публікацію та відео створили у партнерстві з Українським ПЕНом за підтримки Українського культурного фонду.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page