top of page

У Новій Зеландії вийшла друком книжка мемуарів українкиСпогади полтавки з Нової Зеландії Марії Креховець «Через вогонь над водою» про життя початку ХХ століття в Україні, громадянську війну, Голодомор та поселення за тисячі кілометрів від Батьківщини вийшли друком українською мовою.


Про це повідомила віцепрезидентка Світового конгресу українців у регіоні Південної півкулі, голова відділу «Мальви» Союзу українок в Австралії Наталія Пошивайло-Таулер, яка опікувалася виданням книги.


Мемуари Марії Креховець раніше були опубліковані англійською мовою, їх переклав і видав син Марії Креховець Олег.


Історія мемуарів Марії Креховець сягає багатьох десятиріч. Ще будучи молодою жінкою в таборі переміщених осіб (DP) біля міста Маґдебург у Німеччині, Креховець почала писати щоденники. І так рік за роком назбиралося 12 зошитів. У старшому віці українка надрукувала мемуари на друкарській машинці, а вже після смерті жінки в Новій Зеландії ці щоденники її чоловік Василь Креховець передав Наталії Пошивайло-Таулер.


«Моя місія – через унікальні мемуари пані Марії відкрити світу життя українки з початку ХХ століття на мальовничому полтавському хуторі через події громадянської війни, Голодомор, вивезення на роботи до Німеччини та поселення в Новій Зеландії», – зауважила віцепрезидентка СКУ.


За її словами, замовлення на книгу вже надходять з усього світу.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page