top of page

У Острозькому музеї книги і друкарства оцифрують старовинні рукописи за сприяння США


Музей книги та друкарства в Острозі оцифрує рукописи за сприяння Музею і бібліотеки рукописів Хілл, що працює при Університеті Абатства Сейнт-Джон у США.


«Ми показали готовність до диджиталізації експонатів ще у 2019 році. У нас був проєкт «Малі міста – великі враження», під час якого провели виставку, де експонати-книги були у вітринах, а поряд лежали планшети з оцифрованими копіями, що можна було «погортати». Це побачили представники американського проєкту в Україні, звернулися до нас. Із того почалася наша співпраця, у листопаді минулого року ми почали оцифровувати», – розповів заступник директора з наукової роботи державного історико-культурного заповідника Острога Андрій Брижук.


У Острозькому музеї книги сканують рукописи, а потім цифрові копії збирають у комплект на жорсткому диску, який поштою відправлять у США – у Університет Абатства Сент-Джон. Музейники планують оцифрувати частину колекції. Наразі вже створені цифрові копії майже п’ятдесяти рукописів.


«Це дуже великий обсяг файлів, щоб нічого не втратилося, їх надсилають у такий спосіб. Далі оцифровані копії оприлюднять на сайті бібліотеки, де у них є відповідний розділ», – додав Андрій Брижук.


Музей книги та книгодрукування в Острозі відкрили у 1985 році. Зараз він функціонує як частина державного історико-культурного заповідника міста Острога. Колекція музею налічує майже півтори тисячі стародруків XVI–XVIII століть та орієнтовно 150 рукописів XVI–ХХІ століть. Також тут є зібрання західноєвропейських стародруків XVI–XVIII століть. Загалом колекція нараховує в межах 1100 одиниць зберігання, зокрема й 30 палеотипів (видань першої половини XVI століття).


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page