top of page

У США діаспора створила етнокалендар з автентичними українськими вишиванками


У Сан-Антоніо (штат Техас) побачив світ етнокалендар з автентичними українськими вишиванками. У ролі моделей виступили представники української діаспори.


12 українських строїв (деяким із них понад сто років) з різних регіонів України, автентичні прикраси та головні убори – такий фотопроєкт створила неприбуткова організація «Українці Сан Антоніо» у штаті Техас.


«Ми для себе вкотре підтвердили гіпотезу, що українці мало знають про свою власну культуру. Знання настільки поверхневі, що коли середньостатистичному українцю скажеш «український одяг», вони відразу думають про шаровари чи сорочки, вкриті маками. Хоча, як відомо, ані шаровари як елемент одягу, ані маки як елемент вишивки нам не притаманні», – розповіла співорганізаторка фотопроєкту Олена Гарсія.


Тож дівчата вирішили показати всю велич українського одягу і створити етнокалендар. Використовували автентичний одяг. Його колекціонери викуповували на аукціонах для приватних колекцій.


Для фотосесії створили 12 різноманітних образів. Моделями погодилися бути представниці української діаспори Сан-Антоніо.


«Я переїхала в Америку у 22 роки, в Україні вже не була 11 років. Тому я була дуже рада одягти щось українське та позувати. Я ще й досі не можу натішитися», – зізналася модель Олена Швем.


Усі фотографії помістили в етнокалендар. На кожному місяці постав унікальний етнообраз.


«Календар став дуже успішним, його придбали люди з усього світу. Не лише в Сполучених Штатах, Канаді та Україні, а й у Європі та навіть Японії. Ми воліємо, щоб такий календар став щорічним», – каже ще одна співорганізаторка проєкту Олена Христюк.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page