top of page

У Франції видали раніше неопубліковані рукописи Марселя Пруста


До 150-річчя культового письменника Марселя Пруста у Франції видали друком раніше неопубліковані рукописи автора під назвою «Сімдесят п’ять сторінок». Тривалий час про існування цього твору достеменно нічого не було відомо.


Власне, 1954 року редактор Бернар де Фаллуа згадував невідомі рукописи 1908–1909 років у передмові до книжки «Проти Сент-Бева». Імовірно, текст зберігався у де Фаллуа, проте в 1962-му він не передав його в Національну бібліотеку Франції разом з іншими документами Пруста.


Про «Сімдесят п’ять сторінок» стало відомо тільки після смерті редактора у 2018 році. Ці рукописи є «найбільш ранньою версією» роману «У пошуках утраченого часу».


«Ключі для читання, які залишив там письменник, дозволяють отримати доступ до первісного шифру Пруста», – відзначили у видавництві «Gallimard».


Редактором книги стала родичка Пруста і співробітниця Національного центру наукових досліджень Наталі Моріак. Автором передмови до видання виступив біограф письменника і професор Сорбонни Жан-Ів Тадьє.


Як відомо, Марсель Пруст (Valentin Louis Georges Eugène Marcel Proust) – французький письменник, есеїст та критик, що здобув світове визнання як автор роману-епопеї «У пошуках утраченого часу» («À la recherche du temps perdu»), одного з найвизначніших літературних творів ХХ століття.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page