У Франції оголосили лауреата Гонкурівської премії


Лауреатом Гонкурівської премії 2020 року став письменник Ерве Ле Тель із романом «Аномалія».


«Аномалія» – восьмий роман письменника, який побудований як гра-конструктор: дивний рейс між Парижем та Нью-Йорком перевозить одних і тих самих пасажирів. Критики побачили в романі ознаки чи не всіх наявних жанрів (наукову фантастику, нуар, класичне оповідання і навіть протоколи допитів).


Переможця Гонкурівської премії за традицією оголошують на вечері в паризькому ресторані «Друан», проте цьогоріч через пандемію церемонія пройшла в форматі відеоконференції.


Дидіє Декуен, голова журі, під час вітального слова сказав, що цей роман повинен мати ще одне життя у вигляді фільму чи серіалу.


63-річний Ерве Ле Тель, а в минулому математик та журналіст, відомий як учасник експериментальної літературної спілки Oulipo. Загалом у його доробку 30 опублікованих книг. Першим відомим твором Ерве став роман «Тисяча перлин», який складався з 1000 коротких речень «Я думаю, що…».


На здобуття Гонкурівської премії-2020 також претендували Джаілі Амаду Амаль («Нетерплячі»), Маель Ренуар («Історіограф королівства») і Камій де Толедо («Нове життя Тесея»).


Нагадаємо, ця літературна відзнака присуджується з 1903 року. У різний час її здобували Марсель Пруст, Анрі Труайя, Моріс Дрюон, Мішель Уельбек, Патрік Модіано. За статутом, премія може присуджуватися автору тільки один раз у житті. За всі роки журі зробило лише один виняток для письменника Ромена Гарі – удруге він публікувався під псевдонімом.


Джерело: «Читомо»

Нещодавні публікації
Соціальні мережі

2015 - 2019 © "Видавничий будинок "Еллада" 
Права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання)

на ellada-sumy.com  

 

м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 25/1 (1 поверх, офіс 1)
тел.: (0542) 78-18-25, 78-18-24

моб. (095) 313-10-35,

(096) 250-82-70

e-mail: ellada-s@ukr.net

  • Wix Facebook page

«Видавничий будинок «Еллада» пропонує повний цикл послуг у галузі книговидавництва та поліграфії в місті Суми.