top of page

Хілларі Клінтон написала політичний трилер про світовий заколот


Колишня перша леді США і держсекретарка в період президентства Барака Обами, 73-річна Хілларі Клінтон у своєму дебютному романі «State of Terror» (у назві є гра слів, що дозволяє її перекласти по-різному – «Держава терору» або «Стан жаху»), написаному в співавторстві з популярною канадською письменницею Луїзою Пенні, зобразила впізнавані образи сучасних політиків.


У романі йдеться про закулісну світову драму, засновану на деталях, «відомих тільки інсайдерам». Книга розповідає про держсекретаря, яка намагається розкрити заколот проти уряду Сполучених Штатів.

На початку твору міститься попередження про те, що всі збіги з реальністю випадкові, проте образи, створені в романі, цілком впізнавані.


Так, у книжці фігурує екс-президент США Ерік Данн, якого навіть його оточення називає Еріком-йолопом. Він харизматичний, ексцентричний, при владі протримався лише один термін, при цьому зовнішньополітичні позиції країни при ньому сильно ослабли. Після закінчення терміну президентства він грає в гольф у Флориді, але планує повернути владу.


Головна героїня книжки – держсекретарка Еллен Адамс – вимушена розбиратися з зовнішньополітичними невдачами Данна. Згідно з сюжетом, Еллен доведеться зіткнутися з «російським президентом Максимом Івановим», якого вона вважає авторитарним правителем, що використав Данна задля своєї вигоди.


Також у книжці є прем’єр-міністр Великобританії Беллінгтон – неохайний представник вищого класу з розпатланим волоссям. Він цитує латинські вирази, щоб приховати відсутність здібностей.


Раніше Хілларі Клінтон уже випускала книжку – мемуари під назвою «Що сталося?», де вона описала, як програла вибори Дональду Трампу. Спогади вийшли у 2017 році й стали бестселером.Соціальні мережі
bottom of page