top of page

Центральноєвропейську премію «Ангелус» здобула українка Катерина Бабкіна


Катерина Бабкіна виборола перемогу за книжку «Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek» («Мій дід танцював краще за всіх»). Окрім статуетки, їй передбачається 150 тисяч злотих.


Водночас авторка здобула приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської. Цією відзнакою її вшанували за підсумками читацького онлайн-опитування. Письменниця отримає тримісячну стипендію на резиденцію у Вроцлавському домі літератури.


Катерина Бабкіна (1985) – українська письменниця, сценаристка і драматургиня. Вона є авторкою поетичних збірок «Вогні святого Ельма», «Гірчиця», «Знеболювальне і снодійне», «Заговорено на любов»; збірок оповідань «Лілу після тебе», «Щасливі голі люди»; роману «Соня»; збірок дитячих повістей «Гарбузовий рік» та «Шапочка і кит»; нон-фікшину для дітей «Сила дівчат» (у співавторстві з Марком Лівіним), воркбуку «Звичка писати».


Збірка оповідань «Мій дід танцював краще за всіх» уперше вийшла у 2019 році. У ній оповідання складаються в єдину історію п’яти родин, діти з яких знайомляться в школі першого вересня в перший рік незалежності України та залишаються друзями на все життя.


Тексти Катерини Бабкіної перекладені польською, німецькою, англійською, шведською, французькою, румунською, чеською та російською мовами.


Літературна нагорода Центральної Європи «Angelus» – відзнака, яку вручають щороку, починаючи із 2006-го, за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором відзнаки є місто Вроцлав. Лауреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).


Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найактуальніших тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.


Принагідно нагадаємо, що цьогоріч на премію було кваліфіковано 143 книжки, серед яких 12 – українські. У короткий список увійшли сім видань, три з-поміж них написані нашими співвітчизниками.


Джерело: «Читомо»

Соціальні мережі
bottom of page