top of page

Що почитати взимку: п’ять нових книжок, які зігріють


Читання зимової пори вимагає особливих умов: зручне крісло, теплий плед, гаряча кава або чай. А ще не менш важливо підібрати відповідну книжку, яка зігріє і збереже святковий настрій на весь подальший рік. Тож пропонуємо нашим читачам ознайомитися з добіркою новинок на українському книжковому ринку, що можуть стати у пригоді.


Крістелль Дабос «Крізь дзеркала. Зимові заручини»


Героїня цієї історії на ім’я Офелія – дівчина в окулярах і старенькому шалику, яка весь час проводить із книжками в будівлі архівів. А ще вона особлива, бо володіє даром читати минуле й мандрувати світами крізь дзеркала. Утім, здається, що жоден портал не сховає її від заручин із Торном, самозакоханим і жорстоким представником клану Драконів. Дівчина має покинути рідний ковчег Аніма та вирушити до столиці холодного, крижаного ковчега, відомого як Полюс.


Небезпека чатує за кожним рогом і нікому не можна довіряти. Усе на Полюсі має зворотний бік. Довкола Офелії в’ється химерне плетиво інтриг, яке затягує її до небезпечної політичної гри. Тепер вона інструмент смертельної змови, що поставить під загрозу не тільки долю Офелії, а й майбутнє всього світу.


Василь Махно «Одновітрильний дім»


Автор цієї збірки вже давно, а саме від 2000 року, мешкає в Америці, тож не дивно, що більшість його текстів – про відчуття дому і кордонів, про простори рідної для письменника Тернопільщини і Нью-Йорка. Можливо, вчитавшись у його вірші, зможемо зрозуміти, де йому найкраще твориться, як чергує написання прозових і поетичних текстів, чи часто відчуває ностальгію за містами, які далеко.


Загалом, до нової поетичної збірки Василя Махна «Одновітрильний дім» увійшли вірші, написані протягом 2018–2020 років. У них – океанічні простори та безмежжя атлантичних узбереж, над якими пролітають кити, серпневі комети й серпокрильці, кукурікають дощі, а Бах, замість музики, займається плеканням бджіл. З вікон поетового дому, що пливе під одним вітрилом, видно найдрібніші деталі світу, чути, як баламкають бакени і з’являються рідні та далекі береги.


Гейзел Прайор «Туди, де пінгвіни»


Героїні цього роману майже вісімдесят шість, вона мешкає у старовинному маєтку біля моря, любить вишуканий чай і документальні фільми про дику природу. І ще її мало хто бачив без яскраво-червоної помади на губах. Хоча зараз її взагалі мало хто бачить, бо вона й сама собі не рада, і якось уранці наказує прибрати з хати всі дзеркала. Звати її місіс Вероніка Мак-Кріді, вона рідко виходить із дому і весь час проводить наодинці з собою. У бабці немає друзів, немає рідних... І вирішити, кому відійде після її смерті величезний спадок, – справжня проблема. Але сьогодні Вероніка ухвалить рішення, яке змінить усе її життя. А почалося все, як завжди, з телевізора.


Володимир Нікітенко «Нікчеми»


На початку цієї оповіді – захопливої книжки-білінгви з паралельним англійським перекладом – злий чаклун розсилає чотирьом правителям чотирьох імперій таємничі глеки, які він виліпив у своїй майстерні. Звісно, він задумав чергову капость, наслідки якої не забарилися. Насправді глеки – це магічні портали, через один з яких хлопчик Фортунато переноситься в Середньовіччя, де зустрічає себе з минулого і себе з майбутнього, таких самих нещасних невдах. Тепер усім трьом Фортунато потрібно стати командою, перемогти злого Алхіміка, який створив магічні портали подорожей у часі, і повернутися додому. Утім, у чаклуна щодо них інші плани, тож пригоди тільки починаються.


Кетрін Райдер «Поцілунок у Нью-Йорку»


Гасло цієї книжки – «Забудьте своїх колишніх за десять простих кроків!». Саме у такому ключі розпочинається неймовірна пригода Шарлот і Ентоні напередодні Різдва в Нью-Йорку. Сталося так, що Шарлот застрягла в аеропорту через скасований рейс. А все, чого їй хотілося після жахливого семестру в Нью-Йорку і складного розриву з коханим, – повернутися додому, до Лондона. Тим часом в Ентоні теж видався не найкращий день: його кинула дівчина просто посеред юрби в аеропорту. Тож, не гаючи даремно часу, Шарлот та Ентоні вирішують скористатися порадами з книжки і крок за кроком намагаються залишити минуле позаду, віднайти «нових» себе та знову відкрити серця для кохання.


Якщо цікаво, чи вдасться це їм, адже на Різдво трапляються дива, – беріться за прочитання легкої романтичної історії від Кетрін Райдер.


Джерело: «ТСН»

Соціальні мережі
bottom of page