top of page

Які книги купували українці у 2021 році?


Інформагентство «Укрінформ» провело побіжне експрес-дослідження українського книжкового ринку. Відомості надали 15 видавництв із різних областей України (Київ, Львів, Харків), а саме: 123 назви найбільш продаваних у цьому році книг, різноманітних за жанрами.


Цьогоріч українці купували найбільше книги, які прямо або опосередковано пов’язані з психологією, мотивацією та саморозвитком (25 назв), на другому місці – література для дітей і підлітків (20 назв), на третьому – сучасна світова проза (17 назв у зведеному списку).


Сучасна українська проза посіла п’яте місце (13 назв), пропустивши уперед книги на історичну тематику (11 назв).


Детективи, серед яких значна більшість – українські автори (9 назв), користувалися попитом майже на рівні наукпопу (10).


Купували біографії та мемуари (8), книги з історії їжі та кулінарії (4) трилери й містику (3), а також комікси (2).

Найменше в цьому році поталанило поезії – серед топових продажів названо всього одну віршовану збірку.


Найбільшою кількістю проданих примірників виявилася книга «Матера вам не наймичка, або Чому діти це… Прекрасно» (автор Катя Бльостка), її було розкуплено накладом 26 тисяч 225 примірників. Друге за продажами видання – «Село не люди. Добити свідка», Люко Дашвар – 25 тисяч примірників. На третій сходинці – «Сафарі на щастя» (авторка Світлана Талан) та книга «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР» (укладання Вахтанга Кіпіані). Проданий наклад кожної з цих книг склав майже 14 тисяч примірників.


コメント


Соціальні мережі
bottom of page