top of page

Як заохотити дітей до читання: корисні поради


Експерти переконані, що розвиток звички читання протягом усього життя в ранньому віці допоможе дітям досягти успіху. Адже саме завдяки книгам вони можуть розвивати свій словниковий запас і цікавість до навчання. Пропонуємо низку порад, завдяки яким ваша дитина точно полюбить читати книги.


Створіть спеціальний простір


Для цього візьміть кілька подушок і настільну лампу. Тоді простір стане комфортним для читання. І переконайтеся, що це тихе місце, де можна розслабитися й зосередитися на книзі. Також можна зробити дитині чай або какао, запропонувати солодощі, щоби підняти їй настрій.


Читайте смішні книги


Усі діти люблять сміятися та веселитися. Тому фахівці радять для початку обрати смішні книжки та заохочувати ними дітей до читання.


Читайте будь-де


Знавці кажуть: щоби заохотити дитину читати, потрібно просто навчити її робити це всюди. Наприклад, читайте меню, дорожні знаки й інструкції.

До того ж об’єкти для читання є всюди, і діти почнуть бачити, наскільки корисно вміти читати у різних життєвих обставинах.


Говоріть про прочитане


Також важливо поговорити з дітьми про книгу, яку вони прочитали. Запитати, хто їхній улюблений персонаж або що їх вразило найбільше.

Тут важливо показати, що ви зацікавлені в прочитаному. Це замотивує дітлахів читати й надалі.


Стежте за тим, чим діти цікавляться


Якщо ваша дитина любить футбол, то їй сподобається книга про цей вид спорту. Дітям цікаво читати про те, до чого вони проявляють інтерес. Тоді вони читатимуть із задоволенням.


Читайте регулярно


Визначте розпорядок дня і додайте пункт «читання», наприклад, перед сном. Спочатку ви можете це робити разом. Так, вчені довели, що читання дітям уголос сприяє зміцненню зв’язку між батьками і їхнім чадом, а також розслабляє малюків перед сном.


Читайте для задоволення


Щоби розвинути звичку читати, це повинно приносити задоволення. Не запитуйте дитину про граматику чи значення слів. Нехай вони насолоджуються читанням заради самого себе. Ви можете допомогти, зробивши відповідний матеріал для читання легкодоступним, і переконайтеся, що це не надто складна книга з огляду на вік.


Урізноманітнюйте книги


Різноманітність матеріалу важлива, коли йдеться про читання. Є багато різних книжок, як-от: книги жартів, книжки з картинками, комікси, книги з історії, наукові книги та навіть аудіокниги. Тут важливо, щоби дитина не затримувалася на якійсь одній темі, а постійно дізнавалася щось нове.


Джерело: «24.Освіта»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page