top of page

Як «Щедрик» став світовим хітом: МЗС запустило англомовний цифровий проєкт про українську колядку


Міністерство закордонних справ України запустило новий цифровий проєкт для іноземної аудиторії, присвячений різдвяному хіту «Carol of the Bells». Колядка, яку знають і люблять на всіх континентах, – це історія Різдва, яку Україна подарувала світові.


У розділі на офіційному сайті України «Ukraine.ua», присвяченому «Щедрику», іноземці зможуть дізнатися про давнє походження колядки, геніального українського композитора Миколу Леонтовича, світовий тур хору під керівництвом диригента Олександра Кошиця та культурну дипломатію в часи боротьби за незалежність України.


Сторінка проєкту побудована у форматі історії – від дохристиянських часів до сучасності. Особливу увагу автори та експерти присвятили концертному туру українського хору, завдяки якому «Щедрик» здобув популярність у країнах Європи та Америки. Тут можна дізнатися ще й про те, як композиція почала символізувати Різдво у Сполучених Штатах Америки, чому колядка стала відомою саме під назвою» Carol of the Bells» та як вона об’єднала світ.


Тексти доповнені унікальними матеріалами та фото з українських, європейських та американських архівів. На сторінці можна переглянути відео різних варіантів виконання «Щедрика» – від баскетболістів НБА, які «зіграли» мелодію за допомогою баскетбольних м’ячів, до відомих гуртів та музикантів.


Проєкт був створений Міністерством закордонних справ України за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Авторка наративу проєкту, досліджень, текстів – Тіна Пересунько, засновниця ГО «Інститут Леонтовича». Айдентика проєкту – Максим Шаповал, студент інституту Projector, курс Identity. Креативна ідея та втілення – PlusOne social impact.«Щедрик» – українська мелодія, що стала символом різдвяних свят у всьому світі. Найбільше її знають у англомовному варіанті – «Carol of the Bells». З простої народної фольклорної мелодії український композитор Микола Леонтович створив світовий шедевр. Уперше «Щедрик» Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916-го, а вже за кілька років перетворився на інструмент української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії. Наступного року виповнюється 100 років із моменту, коли «Щедрик» із шаленим успіхом виконали на сцені «Карнеґі Гол» у Нью-Йорку. Після цього світове турне мелодії продовжилось у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.


Джерело: «МЗС»

Соціальні мережі
bottom of page