top of page

Іван Малкович написав текст для ХХ радіодиктанту національної єдності


Іван Малкович став автором тексту для ювілейного ХХ радіодиктанту національної єдності. Його традиційно проведе UA: Українське радіо у День української мови та писемності.


Іван Малкович стверджує, що намагався скласти текст таким чином, щоб він «не був повчальним і сприймався легко». Радіодиктант буде присвячений темі читання, а сам текст традиційно міститиме до 200 слів.


«Створення диктанту – це новий виклик для мене. Він частково стосується складних проблем, які іноді нас лякають. Але при розважливішому погляді можна зрозуміти, що все не так однозначно загрозливо, як іноді нам здається», – розповів Малкович.


Також письменник додав, що всім українцям варто написати радіодиктант національної єдності, адже це «філологічна математика, завдяки якій можна перевірити свою «філологічну притомність».


«Мені здається, що в наш час, коли молодь менше говорить телефоном, а більше спілкується шляхом писаних есемесів, диктант писати не так і страшно. Просто треба 20 хвилин зосередитися на граматиці й уважно слухати інтонацію диктора», – зазначає автор цьогорічного диктанту.


Трансляція радіодиктанту відбудеться 9 листопада о 9:00 на:


Офіційні правила участі можна прочитати тут.


Радіодиктант національної єдності – щорічна подія, яку ініціювало і проводить Українське радіо. Перший радіодиктант відбувся у 2000 році. Наразі подія стала наймасштабнішим регулярним флешмобом із популяризації української мови та грамотності.


Соціальні мережі
bottom of page