top of page

«Імені Виговського»: у Сумах презентували новий науково-документальний фільм


У Сумах відбувся допрем’єрний показ фільму «Імені Виговського» українського режисера Олега Володкевича. Презентація стрічки була приурочена до 362-ї річниці Конотопської битви.


В основі науково-документальної картини – історичні події, пов’язані з перемогою у Конотопській битві. У той час козацько-татарське військо, очолюване гетьманом Іваном Виговським, зняло двомісячну облогу Конотопа й здобуло блискучу перемогу над московським військом, що переважало за чисельністю.


У фільмі чітко окреслені дві паралелі: історична ‒ боротьба гетьмана Івана Виговського під час війни 1659 року, а також сьогодення – російсько-українська війна на сході України. Так, кадри фільму з військовими окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського перехрещуються з історичними подіями часів Конотопської битви. Їх поєднує збройна боротьба за волю й незалежність України, при цьому і ворог у них єдиний.


Над стрічкою працювала кіностудія «Кінематографіст» Національної спілки кінематографістів України. Водночас фільм був зроблений на замовлення Міністерства культури України.


Ідея створення такої кінокартини належить письменникові та сценаристу Богданові Жолдаку, головну роль зіграв актор Віталій Степанець. Робота над фільмом тривала вісім місяців, а зйомки відбувалися у квітні‒травні 2019 року на Сумщині, зокрема, на місці розташування Конотопської фортеці та на місцевості, де тривала битва.


До роботи над картиною залучили багато відомих постатей: українських істориків Олексія Сокирка, Анатолія Бульвінського та Кирила Галушка, музиканта Тараса Компаніченка, письменницю і публіцистку Оксану Забужко, краєзнавців Шаміля Акічева та Олега Корнієнка, українських військових тощо.


На майбутнє організатори запланували презентаційний показ фільму в Конотопі, а надалі й в інших куточках Сумщини та всієї України.


Джерело: «НСПУ»

Соціальні мережі
bottom of page