top of page

Інформацію про дві тисячі українських фільмів зібрали в онлайн-довіднику


Державне агентство з питань кіно презентувало онлайн-довідник «База національних фільмів України».


«Це найповніша добірка інформації про національні фільми, професіоналів кіновиробництва та компанії-виробники України. Ми маємо на меті створити безкоштовну інформаційну платформу про аудіовізуальний сектор України, яка об’єднає провідних спеціалістів кіноіндустрії нашої країни», – зазначають у Держкіно.


Там уточнили, що в онлайн-довіднику міститься вся історія українського кіно – інформація про 2157 фільмів, створених за підтримки Держкіно (з 2007 року і дотепер); Міністерства культури (держзамовлення, до 2006 року); про сучасні стрічки, створені без залучення держфінансування; за часовими межами від «Запорізької Січі» Данила Сахненка 1911 року до «Безславних кріпаків» Романа Перфільєва 2020 року.


Зокрема, в онлайн-добірці є інформація про фільми Всеукраїнського фотокіноуправління, «Українфільму», кіностудії ім. Довженка, «УкрАнімаФільму», Київської студії науково-популярних фільмів, «Укркінохроніки».


База містить також унікальні кадри та оцифровані титри. До цього в публічному просторі такої інформації не було, і насамперед це стосується науково-популярних серій виробництва «Київнаукфільм», значної кількості короткометражних фільмів.


У добірці загалом представлено відомості про 12713 кінопрофесіоналів та 384 компанії, що виробляють українське кіно.


Ознайомитись із онлайн-довідником можна на сайті Держкіно.


Соціальні мережі
bottom of page