Історики випустили календар, присвячений видатним українським діячкам


Український інститут національної пам’яті підготував та випустив настільний календар на 2021 рік «Українські жінки ХХ століття». Він розповідає історії письменниць, громадських діячок, освітянок, які зробили вагомий внесок у розвиток української науки, культури, освіти чи здійснили визначні досягнення наприкінці ХІХ – у ХХ століттях, брали активну участь у громадській діяльності та вплинули на становлення і розвиток української державності.


«Героїні календаря в різний спосіб стали на захист української державності під час Перших (1917–1921 роки) та Других визвольних змагань (кінець 1930-х – 1950-і роки). До календаря увійшли 12 ювілярок, які є особливими для історії України. Ці жінки різні за походженням, віком, освітою, професію. Об’єднує їх те, що вони не залишилися осторонь суспільних та політичних процесів і подій, які відбувалися на українських землях протягом ХХ століття. Вони з яскравою громадянською проукраїнською позицією, переважно активістки жіночого руху, правозахисниці та політичні діячки. Це представниці різних поколінь українок, які щоденно виборювали право відбутися і ставали взірцем для інших», – розповідає авторка проєкту та співробітниця УІНП Наталя Слобожаніна.


У пресслужбі інституту наголошують, що кожен місяць у календарі присвячений одній українській діячці за принципом хронологічного відбору за круглими та напівкруглими датами року народження.


Зокрема, серед героїнь календаря політикеса Олена Левчанівська, освітянки Христина Алчевська й Софія Русова, військова Софія Галечко, громадські діячки та письменниці Дніпрова Чайка, Олена Теліга, Марія Бачинська-Донцова та інші.


Джерело: «Українська літературна газета»

Нещодавні публікації
Соціальні мережі

2015 - 2019 © "Видавничий будинок "Еллада" 
Права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання)

на ellada-sumy.com  

 

м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 25/1 (1 поверх, офіс 1)
тел.: (0542) 78-18-25, 78-18-24

моб. (095) 313-10-35,

(096) 250-82-70

e-mail: ellada-s@ukr.net

  • Wix Facebook page

«Видавничий будинок «Еллада» пропонує повний цикл послуг у галузі книговидавництва та поліграфії в місті Суми.