top of page

«Історію громадянської війни в США», відзначену Пулітцерівською премією, надруковано українською


В українському перекладі вийшла друком книжка американського історика Джеймса Форда Роудса «Історія громадянської війни в США», яка свого часу отримала Пулітцерівську премію.


У виданні детально та прискіпливо описано визначальну подію для Сполучених Штатів – Громадянську війну 1861–1865 років. Автор розглядає її не тільки через призму битв, а й додає широку панораму дипломатичної гри, «потрапляє» до владних кабінетів, на бавовняні плантації, вулиці індустріальних міст. І все це щоби максимально об’єктивно, яскраво та детально розповісти історію Громадянської війни.


«Український переклад книжки Дж. Ф. Роудса є першою історичною працею українською мовою, присвяченою конкретно темі Громадянської війни в США – однієї з найбільш визначальних для всієї історії Штатів події, – зазначає перекладач Ігор Бігун. – Автор приділяє вдосталь уваги відтворенню політичних і особистісних портретів ключових осіб Союзу й Конфедерації: президентів Авраама Лінкольна й Джефферсона Дейвіса, їхніх міністрів та генералів. Сама завдяки охопленню предмета з багатьох кутів зору книжка здобула Пулітцерівську премію в 1918 році. На додачу, українське видання доповнене численними фотографіями, репродукціями картин і оригінальними схемами бойових дій».


Джерело: «Українська літературна газета»

Соціальні мережі
bottom of page