В Сумах відбувся поетичний вечір письменниці Надії Фурзенко

9 грудня у відділі літератури і мистецтва Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка в межах проекту «Сумщина творча. Культура і мистецтво» відбувся четвертий з циклу поетичних вечорів, приурочених до виходу у світ збірника «Автограф» сумської обласної літературної студії «Лит-ра.com». Цього разу свою творчість презентувала відома в сумських літературних колах письменниця і перекладачка Надія Іванівна Фурзенко.

Рідне місто поетеси – Середина-Буда Сумської області. Закінчивши з медаллю школу, отримала спеціальність у Калузькому державному університеті їм. Ціолковського. 38 років викладала словесність. За словами Надії Фурзенко, бажання виразити своє світовідчуття у віршах прийшло до неї вже в зрілі роки. Друкувалася в районній газеті «Знамя труда»: нотатки, нариси, лірика.

У 2012 році вийшла книга віршів «Одкровення». У 2014 році вірші надруковані у збірнику«МИ» вибраних творів Сумської обласної літературної студії «Лит-ра.сом» і в альманасі«Грані слова». Займається перекладами відомих українських поетів.

Вагому частину літературного доробку Надії Іванівни складає пейзажна, духовна та філософська лірика. Особливо враження на присутніх склав вірш «Свеча», який поетеса читала в темряві, запаливши свічку:

В дрожащем пламени свечи

сгорают боль, тревога, мука.

Ночь спит. В ответ тебе – ни звука,

хоть в полный голос закричи.

Крещу себя свечи перстом.

Вокруг танцуют полутени

и исчезают через стены

в пространстве тёмном и пустом.

Окрім власних віршів Надія Фурзенко представила свої переклади творів українських поетів. Подією вечора стала прем’єра пісні «Что ни год» на слова Надії Фурзенко у виконанні композитора Олени Чернової:

Что ни год, то весна.

Что ни бор, то сосна.

И трава зеленым- зелена…

Что ни лето - жара,

Сенокосов пора

И цветов пестроты пестрота…

Что ни осень – мечта.

Рощ, садов красота.

И листва золотым-золота…

Тройка зимних коней

мчит простором полей

белолицую, что всех белей…

Что ни год...

Поезію авторки читали її друзі та колеги по літературній студії: Зоя Пігуль, Надія Поздняк, Віталій Меланич, Маргарита Москвічова, Євгенія Чернецька, Альбіна Батурина, Альона Смірнова та інші.

Наступна поетична зустріч відбудеться 20 грудня, гостем бібліотеки буде Лариса Травнікова.

Джерело: Бібліо Сумка

Соціальні мережі