top of page

Добірка книжок для Року Мавпи


8 лютого за східним календарем вступила у свої права господиня цього року - Вогняна (Червона) Мавпа. Непередбачуваності їй не позичати. Тому, як кажуть астрологи, весь рік, що наступив, можна буде порівняти з дивним сценарієм, який напише Мавпа, де кожен з нас може опинитися і співавтором, і виконавцем головної ролі. Пропонуємо читачам добірку книг, у яких центральне місце займають ці непересічні за інтелектом тварини.

Е. Берроуз «Тарзан - приймак мавп». Це перший роман відомого американського письменника з серії пригод короля джунглів, який продовжили ще близько трьох десятків творів. Англійського лорда з вагітною дружиною висаджують на березі Африки. Залишившись без засобів існування, вони змушені боротися з хижаками і добувати собі їжу. Лорду вдається побудувати надійний будинок на дереві, а леді народжує хлопчика. Проте їх життя виявляється не дуже довгим. Після загибелі батьків новонароджений потрапляє до диких мавп, одна з яких і стає йому матір'ю. Саме так народилася легенда про Тарзана - повелителя джунглів, якого називають найвідомішим персонажем за всю історію літератури.

П. Буль «Планета мавп». Події науково-фантастичного роману відомого французького письменника відбуваються в 2500 році. Журналіст Улісс Міру потрапляє на планету, де носіями розуму є мавпи. А людей, які втратили здатність мислити і говорити, виставляють в зоопарках і використовують для біологічних експериментів. Книга вважається культовою і входить до золотого фонду світової фантастики. Вона перекладена багатьма мовами народів світу, за її мотивами знято дві екранізації (1968, 2001рр.).

П. Хег «Жінка і мавпа». У житті чарівної жінки, дами з вищого світу, яка бездіяльно живе в Лондоні, кожен день схожий на попередній. Так триває до тих пір, поки в її будинку не з'являється Еразм - трьохсотфунтова людиноподібна мавпа невідомої породи, привезена вченим-біологом з невідомого острова в Балтійському морі. Закручуючи майже детективну інтригу, роблячи тонку пародію на відомі літературні сюжети, автор ніби виводить читача на серйозну розмову, перевертаючи в свідомості категорії «звіриного» і «людського».

С. Груен «Будинок мавп». Ніде так не проявляється людський характер як у ставленні до тварин - адже вони як діти: беззахисні і при цьому чуйно реагують на брехню, не прощають зради. Ісабель обожнювала своїх підопічних - людиноподібних мавп бонобо. Вона вивчала їх повадки, за допомогою спеціальної лінгвістичної програми розмовляла з ними. Їй було з ними цікаво, це був її світ, який вона не проміняла б ні на що на світі. Все зруйнувалося після жахливого вибуху в лабораторії, який влаштували люди, що намагалися нажитися на бонобо. Для них вихованці Ісабель - забавні звірятка, на яких можна безсоромно витріщатися й продавати їх за гроші. Але Ісабель дивом вижила після вибуху і не має наміру здаватися - бонобо треба обов'язково повернути в лабораторію. Тому що ми відповідаємо за тих, хто нам вірить ...

С. Кінг «Мавпа». Це невелике оповідання від неперевершеного «короля жахів». Мерзенна іграшкова мавпа з двома мідними оркестровими тарілками довгі роки пролежала на горищі однієї сім'ї, поки діти не знайшли її. Спочатку їм здалося, що механізм мавпи зламаний, і вона не працює, але потім виявилося, що вона сама вирішує, коли їй бити в тарілки ...

Джерело: Книжный континент

Соціальні мережі
bottom of page