top of page

В Україні розроблена стратегія популяризації читання та розвитку видавничої справи


Книги Суми видавництво

Кабінет міністрів України схвалив проект концепції державної політики щодо розвитку національної видавничої справи та популяризації читання на період до 2020 року, розробленої Держкомтелерадіо. Про це повідомляє прес-служба ДКТР.

"Метою концепції є відродження соціального значення книги та читання як процесу культурного, духовного, професійного та інтелектуального збагачення людини, створення сприятливих умов для розвитку видавничої галузі та системи інформування про вітчизняну видавничу продукцію", - зазначають автори концепції.

Серед причин, які стримують розвиток книговидання, виділяють погане матеріальне становище українців: ціни на видавничу продукцію зростають на фоні зниження доходів населення.

Концепцією передбачається, що до 2020 року будуть видаватися за державним замовленням книги, підібрані за результатами систематичних досліджень.

Також буде розроблено та запроваджено методики залучення до читання вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів початкових і середніх класів загальноосвітніх навчальних закладів, проводитимуться просвітницькі кампанії, літературні конкурси, книжкові виставки тощо.

Нагадаємо, згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного у 2014—2015 роках, кількість українців, які протягом року не прочитали жодної книги, становить 42 відсотки (для порівняння: кількість американців, які не читають, становить 19 відсотків, що у 2,21 рази менше, ніж в Україні). Кількість українців, які читають протягом року від однієї до п’яти книжок, становить 35 відсотків, від шести до десяти книжок — 13 відсотків, понад десять книжок — 10 відсотків.

Джерело: 112.ua

Соціальні мережі
bottom of page