top of page

Ірен Роздобудько і Віктор Байрак провели творчу зустріч у Сумах


9 квітня у затишному залі відділу літератури з мистецтва Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка м.Суми відбулася творча зустріч з авторкою улюблених творівІрен Роздобудько (м. Київ) та відомим бардом – Віктором Байраком (м.Вінниця). Захід проходив в межах XXVIII міжнародного фестивалю авторської пісні «Булат».

Ірен Роздобудько входить в десятку найуспішніших українських письменників, є володаркою літературної нагороди "Золотий письменник України". Вона родом з Донецька. Закінчила факультет журналістики Київського Національного Університету. Працювала в Донецькому відділенні ТАРС-РАТАУ телеграфісткою, журналістом в донецькій газеті та диктором радіогазети.

Уявіть – в кінці 80-х, переїхавши в Київ, Ірен лише починала говорити українською, а після 2000 року почалася її кар’єра популярної сучасної української письменниці. Вона член Асоціації українських письменників, автор 30 романів, збірок оповідань і новел, кількох книжок для дітей, трьох поетичних збірок.

Нагороджена Гран-Прі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», лауреат багатьох інших літературних конкурсів і фестивалів, головний редактор журналу «Караван історій. Україна».

«Зірочки» на фюзеляжі її доробку не тільки літературні, але й кінематографічні. За сценаріями і творами письменниці знято 6 художніх фільмів (серед яких найбільш відомі –«Ґудзик» і «Поводир»).

Нині вона член Національної спілки кінематографістів України. Крім того, Ірен Роздобудько тепер ще й навчає майбутні покоління режисерів – викладає на курсі кінодраматургів в Київському Національному університеті кіно і театральних мистецтв ім. Карпенка-Карого.

Зустріч проходила у вільній формі, не за сценарієм, і, напевно, тому вона вийшла цікавою, щирою і навіть по-домашньому невимушеною. Ірен читала уривки зі своїх нових творів, у тому числі – «Гудзик-2». Даний роман є продовженням найпопулярнішого роману «Ґудзик», який був виданий 2005 року та здобув І місце в літературному конкурсі «Коронація слова» в номінації «Романи».

Крім того, письменниця ділилася історіями з життя, відповідала на запитання від учасників зустрічі. Дуже органічно впліталися в канву її розповіді пісні відомого автора-виконавця Віктора Байрака, з яким Ірен пов'язує давня дружба.

У Віктора багато іпостасей - поет, прозаїк, КВН-щик, художник, археолог, спортивний риболов, блогер... Він – одесит, але за волею долі довгий час жив у Вінниці, а потім на 15 років оселився у Воронежі.

У зв'язку з останніми трагічними подіями на Україні, Віктор підтримав Батьківщину і в 2014 році повернувся у Вінницю, про що, до речі, ні краплі не шкодує. У нього був період, коли пісні народжувалися мало не щодня у відповідь на події в Україні, деякі з них прозвучали на нашій зустрічі: «Я вернулся», «Наши дети ненавидят друг друга» та інші.

Амбіції підкорити весь світ у Байрака з віком не зменшилися. До речі, зовсім недавно він став фіналістом крупного міжнародного конкурсу у Лондоні «Пушкін в Британії», тому що вразив усіх поетичною технікою і почуттям гумору. Як справжній патріот, приз наш герой брав загорнувшись в український прапор.

Безумовно, ця зустріч залишила в серцях всіх присутніх тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури. Тим більше, що в нашій бібліотеці вона представлена дуже широко.

В цьому можна було переконатись, ознайомившись з виставкою творів Ірен Роздобудько, на якій було представлено більше двадцяти її книг. Тепер бібліотечна колекція творів письменниці поповнилася ще двома, подарованими авторкою особисто.

Т. Лебідь, відділ мистецтв ЦМБ ім. Т.Шевченка

Джерело: Бібліо Сумка

Соціальні мережі
bottom of page