ТОП-5 новинок "Книжкового арсеналу" від 112.ua


VI міжнародний фестиваль "Книжковий арсенал", котрий поєднує в собі елементи літератури і мистецтва, проходить у Мистецькому Арсеналі. Сюди з'їжджаються письменники, філософи і художники з понад 10 країн. Серед книжкових новинок, представлених цього року, кілька книжок військової тематики (мемуари добровольця і казки журналіста – очевидця подій), лірика Валерія Шевчука, поетична збірка переселенки з Луганська і роман британського автора Даян Чендлер. Напевно гості фестивалю вже склали список того, що хотіли б погортати, почитати і за бажання придбати. Якщо ж ні – ось вам шорт-лист того, на що варто звернути увагу.

Валерій Шевчук "Місто днів"

Хоча значна частина творчості автора тяжіє до жанру психологічної прози, вірші Шевчука були добре прийняті публікою. Як виявилося, впродовж життя письменник, який відбувся як прозаїк, писав ліричні вірші. Однак лише на 75-му році життя Валерій Шевчук зважився здати 528-сторінковий рукопис у друк.

Руслан Горовий "Казка на ніч"

Український журналіст, автор і керівник проекту "Служба розшуку дітей" презентує твори, що розповідають про важкі долі жителів окупованої території сходу України, про битви за життя і свободу, про бойовий дух українських військовослужбовців — вчорашніх цивільних. Також на сторінках книжки Горовий розмірковує, чому нам довелося стати мимовільними свідками військової ситуації.

Кожен з коротких текстів містить в собі сюжети про абсолютно реальних героїв, оскільки всі авторські замальовки — родом з життя.

Дмитро Якорнов "АТО. Щоденник добровольця"

Дмитро Якорнов – яскравий приклад того, що українські військові не тільки відповідальні і відважні, але й талановиті. З перших днів служби доброволець вів онлайн-щоденник в соціальній мережі Facebook, де описував реалії війни. Проте в червні за вимогами армійського начальства сторінка автора була закрита. Після цього багато хто став називати його блогером, однак сам Якорнов цю інформацію спростовує.

Книга "АТО. Щоденник добровольця" з січня 2016 з'явилася на прилавках багатьох столичних книгарень.

Олена Ольшанська "Перепрошивка"

Олена Ольшанська належить до когорти молодих авторів 21 століття, про кого кажуть "трудиться, не покладаючи рук". Поетеса - вимушена переселенка з Луганська, одна з тих, хто в зв'язку з переїздом не впав духом і не озлобился не весь світ. Так, виїхавши зі східного регіону України, дівчина спробувала взяти долю у свої руки і з розумінням прийняти кожен її поворот. Звідси і назва дебютної збірки – "Перепрошивка". Донині поетеса працює в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва, де ще й організувала Літературну Штольню – арт-простір для зустрічей, навчання і діалогу між молодими літераторами. У 2015 році Олена Ольшанська стала призером Всеукраїнського конкурсу поезії та авторської пісні "Хортицькі дзвони" імені Марини Брацило. Також, автор активно бере участь у громадському житті міста, будучи координатором безкоштовних курсів української мови в Запоріжжі. Все це, звичайно, не про саму поезію, але на наш погляд, такі факти біографії дозволяють розкрити внутрішній світ авторської особистості.

Даян Чендлер "The Road to Donetsk"

Книга Даян Чендлер вже увійшла до шорт-листу премії "Велика книга". Для свого першого роману письменниця обрала складну історичну фактуру: 30-ті роки в бідному татарському селі, де уклад життя не змінювався протягом декількох десятків років. Нестерпні умови існування і вимушений напіврабський статус головної героїні Зулейхи змінюється новим ярмом, коли жінку відправляють на каторгу до Сибіру. Однак тяготи, які звалилися на героїню, парадоксальним чином заново відкривають для неї життя, в якіому вона поступово знаходить своє "я".

Джерело: 112-Україна

Соціальні мережі