top of page

До ювілею сумського шістдесятника Миколи Данька


Микола Данько - сумський шістдесятник

24 травня 2016 року виповнюється 90 років від дня народження непересічного поета, нашого земляка Миколи Михайловича Данька (1926-1993).

Микола Данько народився в селі Славгород Краснопільського району Сумської області і більшу частину життя жив і працював в Сумах.

Микола Михайлович Данько – поет і журналіст, публіцист і перекладач, громадський діяч, дисидент. У 60-80 роки XX ст. зазнав переслідувань влади за свої політичні переконання і свободу мислення. Майже 20 років не публікувався.

Талановитого поета, людину з енциклопедичними знаннями система ламала, нищила, принижувала, та попри всі знущання Микола Данько залишився вірним своїй любові до України, до рідної мови і не покидав пера.

Лише роки перебудови повернули Миколі Даньку його добре ім’я. В 1989 році його приймають до Спілки письменників України, а в 1991-му виходить остання прижиттєва книга його поезій «І сонця прихилив би!..». Збірка стала явищем для всієї української літератури, яка підводилася з колін.

Здоров’я Миколи Данька було підірване десятиріччями переслідувань та поневірянь.14 лютого 1993 року його не стало. Помираючи, він лишив поетичний заповіт:

Об однім прошу, об крихті:

Ледь барвінок, ледь трава -

На той світ мені докрикніть: «Україно, ти – жива!»

У спадок майбутнім поколінням залишився творчий доробок поета, який ще жде своїх публікацій – це повісті і оповідання, новели і нариси, казки, гуморески, поеми, вірші, байки, жарти, пародії, краєзнавчі матеріали, тощо.

Центральна міська бібліотека ім. Т.Г.Шевченка запрошує ознайомитися з поезією Миколи Данька та літературою про його життя і творчість.

Джерело: "Бібліо Сумка"

Соціальні мережі
bottom of page