top of page

"Герої не вмирають": у Сумському краєзнавчому музеї відкрилася експозиція до Дня Незалежно


У Сумському обласному краєзнавчому музеї створено експозицію, присвячену 25-й річниці Незалежності України. Герої не вмирають. Вони живуть ... в наших спогадах, в невеликих фотографіях, в речах, на яких ще залишився їх ледь вловимий запах ... Створену краєзнавцями виставку, присвячену героям Революції Гідності та АТО, не можна переглядати з байдужістю. Адже за кожним експонатом все життя, життя героя, патріота, людини з великої літери.

За словами науковців краєзнавчого музею, цю експозицію вдалося створити за проектом творчого колективу музею та керівника майстерні музейних проектів Олександра Антонця. Допомагали збирати матеріали і військові, правоохоронці, учасники АТО, волонтери.

Центральне місце в експозиції займає символічна меморіальна Стіна Пам'яті, яка називається «Герої не вмирають». На стендах - фотографії і біографії 123-х воїнів Сумщини, які віддали життя за територіальну цілісність і незалежність України.

У музейній інсталяції на тлі маскувальною сітки експонуються дитячі малюнки, передані воїнам в зону АТО - своєрідні обереги, тема яких - любов до України, її захисників, надія на перемогу і мир. А поруч представлений «метал війни» - уламки російських реактивних снарядів від «Смерч», «Ураган», «Градів», гармат, мінометів, зібрані на українських позиціях.

Також в експозиційних вітринах можна побачити матеріали про Героїв Небесної Сотні - Героя України сумчанина Олексія Братушки, особисті речі, документи, фото загиблих героїв: заступника командира спецпідрозділу «Альфа» Героя України полковника Олександра Аніщенка, заступника командира мінометної батареї 95-ї бригади капітана Максима Савченка , воїнів 93-ї бригади Миколи Ніколаєнка і Романа Атаманюка, начальника розвідки артилерії 30-ї бригади майора Сергія Гордієнка, бійців спецназу НГУ «Азов» Ігоря Гольченка, батальйону спецпризначення НГУ «Донбас» Андрія Реутова, героя боїв за Донецький аеропорт з Добровольчого українському корпусу Сергія Табали.

Ще один з розділів експозиції розповідає про участь у бойових діях в зоні АТО 27-й реактивної артилерійської бригади, мужність і військову майстерність її особового складу, вшановує пам'ять полеглих воїнів 9-ї батареї. Тут експонуються матеріали старшого лейтенанта Миколи Осипова, бійців братів Юрія та Володимира Дудок, Ігоря Завального, уламки військового спорядження з місця трагедії.

В окремому розділі експозиції представлені фотографії, документи та зразки військового спорядження, виготовленого для потреб воїнів АТО, що представляють діяльність волонтерів Сумщини, громадських об'єднань «Суми», СББ «Тил», «Кулінарна сотня» та інші.

Джерело: Всі Суми

Соціальні мережі
bottom of page