Оприлюднена концепція створення Українського культурного фонду


Національна рада реформ виклала презентацію закону про Український культурний фонд, який готувала робоча група протягом кількох місяців.

У презентації, з якою можна повністю ознайомитися на сайті Ради, йдеться про основні цілі фонду, про те, як він буде влаштований, про наповнення фонду.

Наприклад, фонд буде звітувати про результати своєї роботи Мінкульту і громадськості.

У структурі Фонду будуть голова, наглядова рада і дирекція фонду. Голову фонду призначає Мінкульт, вибираючи з трьох кандидатур, запропонованих членами Наглядової ради.

Джерела фінансування Фонду – держбюджет, благодійні пожертвування й інші джерела, не заборонені законодавством України.

Очікують, що Український культурний фонд буде фінансувати культуру і мистецтво, відбирати проекти для реалізації – і українські, і міжнародні, популяризувати національну спадщину і підтримувати молодих художників у різних сферах мистецтва.

Над законопроектом працювала група, до якої увійшли Марина Порошенко, Євген Нищук, Ростислав Павленко, Дмитро Шимків, Павло Гудімов, Ірина Подоляк, Олеся Островська-Люта, Наталія Заболотна, Сергій Проскурня, Юрій Макаров та Олександр Ройтбурд.

Нагадаємо, закон про Український культурний фонд було одним із пріоритетів роботи нового Міністерства культури під керівництвом Євгена Нищука.

Джерело: Лівий берег

Соціальні мережі