top of page

Британські вчені визначили висоту підборів Попелюшки

Сумы издательство типография полиграфия печать книги

Вчені з Університету Лестера (Великобританія) опублікували результати ще одного літературного дослідження. Цього разу вони визначили максимальну висоту підборів кришталевих черевичків Попелюшки, головної героїні відомої багатьом поколінням казки, повідомляє ВСЛ.

За сюжетом історії, що дійшла до нас у редакціях Шарля Перро, братів Грімм та інших фольклористів, принц знаходить Попелюшку завдяки кришталевому черевичку, який загубила дівчина. Саме цей черевичок і став предметом нового дослідження. Вчені помітили, що зазвичай художники зображають кришталеве взуття Попелюшки з тонкими та високими підборами. Харінда Самаратунга та його колеги з університету переконані, що подібні черевики не витримали б ваги героїні, тож вирішили дізнатися, як насправді виглядало б взуття.

Вчені припустили, що вага Попелюшки становила близько 55 кг, а носила вона взуття 4 розміру за британськими мірками, 37 – за європейськими мірками, (у той час, як її сестри носили 6 розмір). Оцінивши фізичні характеристики кришталевих туфель, дослідники з`ясували, який тиск здійснювався на взуття у стані спокою та під час руху.

Під час ходи на такі туфлі діяв би тиск силою 28,5 кілопаскаль, при чому максимально кришталь здатен витримати навантаження у 330 мегапаскаль. Якщо б дівчина лише стояла, висота підборів, які б витримали Попелюшку у цей момент, могла становити від 3,44 см до 13,8 см. Але оскільки за сюжетом казки героїня тікає з балу, такого інтенсивного бігу взуття б не витримало. Тож, враховуючи це, вчені зробили висновок, що максимальна висота підборів Попелюшки могла становити лише 1,15 см.

Джерело: ВСЛ

Соціальні мережі
bottom of page