top of page

До 28 річниці виводу військ з Афганістану: готується 3-тє видання Книги Пам’яті сумчан-афганців


Сумы Эллада издательство типография полиграфия Афганистан

15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 28-ма річниця виведення військ з Афганістану. Колектив «Видавничого будинку «Еллада» вітає учасників бойових дій, воїнів-інтернаціоналістів з цією датою і віддає глибоку шану тим, хто пройшов важкий шлях війни в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети.

Тема війни в Афганістані – особлива для нас: наразі у «Видавничому будинку «Еллада» триває робота над матеріалом вже третього доповненого видання, присвяченого воїнам-інтернаціоналістам із Сумщини, які пройшли вогняними дорогами Афганської війни. У книзі буде вміщено біографічні нариси про загиблих воїнів-афганців, спогади учасників тієї війни, які розповіли про неї і про бойових побратимів, долаючи душевний біль.

Попередні випуски Книги Пам’яті учасників Афганської війни Сумської області та міста Суми виходили у 2009 та 2014 роках.

У виданнях «Пам'ять и судьбы Афганской войны» та «Афганістан. Дорогами війни» опубліковані історії більше 130 наших земляків, які загинули на «чужій війні», що стала для них останнім етапом життя. Інформацію про воїнів колектив редакції книги збирав буквально по крихтах: з розповідей родичів, спогадів командирів і бойових товаришів, з листів самих воїнів, архівних матеріалів.

Окремий розділ книги присвячений спогадам ветеранів-афганців. Розміщені за роками воїнської служби, ці спогади учасників бойових дій в Афганістані відображають характер і хід подій від введення військ 25 грудня 1979 року до 1988-1989 років, коли розпочалося повномасштабне виведення військ.

Третє видання буде містити доповнену інформацію, адже перші випуски викликали значний резонанс, було отримано багато відгуків та побажань щодо нової версії «афганської» Книги Пам’яті. Вона буде мати нові розділи, структура книги буде іншою, проте, як і попередні видання, і матеріалі будуть відображатися лише правдиві події і почуття.

Цей проект – наша данина пам’яті тим, хто пролив свою кров заради забезпечення миру. Бажаємо всім, хто пройшов нелегкий бойовий шлях, міцного здоров'я, щастя і миру, успіхів і благополуччя в родинах.

Соціальні мережі
bottom of page