top of page

Тиждень дитячого читання в Сумській обласній бібліотеці для дітей


Цього року Всеукраїнський тиждень дитячого читання проходить в Сумській обласній бібліотеці для дітей з 21 по 29 березня 2017 року під гаслом «Дитяча книга України – духовність кожної родини», повідомляє управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації.

Урочисте відкриття відбулося в бібліотеці 21 березня театралізованим літературно-музичним святом «Нас єднає мудрість книги», головними особами якого стали користувачі бібліотеки, учні 3-Б класу НВК № 42, відома українська дитяча письменниця Анна Коршунова, член Сумської організації Національної спілки письменників, член Сумської організації Національної спілки журналістів України, володарка гран-прі Всеукраїнського літературного конкурсу «Просто так», дипломант Корнійчуковської премії, літературного конкурсу «Коронація слова – 2012», переможниця «Коронації слова – 2015» в номінації «Прозові твори для дітей», та герої її повісті-казки «Фроська – кімнатна фея» – кімнатна фея Фроська (до речі, прототипом повісті стала реальна дівчинка Таїсія Передерій, активний читач обласної бібліотеки для дітей, учасниця багатьох бібліотечних заходів, яка попросила Анну Коршунову написати казку про фей), домовий Хоха та кіт-бешкетник Снікерс, ролі яких виконували юні користувачі Олександра Зозуля, Сергій Пересунько та бібліотекар Яна Білаш.

Чудовий вірш Володимира Тарана «Пекарня казок» про те, де живуть казки, перш ніж вони знаходять своїх слухачів, у виконанні юних користувачів бібліотеки Дарини та Марини Даниленко додав святковому дійству більш емоційного забарвлення.

Учасники заходу, крім перегляду театралізованої вистави, мали можливість задати Анні Євгенівні питання, про те, як же «народжуються» казки, взяти участь у конкурсах «Вірна – невірна назва», «Допоможіть навести лад у прислів’ях», грі «Крокодил або Впізнай казку за допомогою пантоміми».

Під час урочистостей були нагороджені кращі користувачі бібліотеки 2016 року: Тютюнніков Артем (ССШ №2, 7-Бкл.), Охтема Ангеліна (гімназія №1, 5-В кл.), Пасішніченко Діана (ЗОШ № 12, 4-В кл.), Сільванська Валерія (ЗОШ №4, 4-Б кл.), Поплавська Яна (ССШ №2 , 4-Б) та найменший – Копилець Слава. Їм також присвячена виставка-персоналія «Кращий читач – 2016», організована до заходу.

Всі кращі користувачі 2016 року та учасники театралізованого дійства отримали від бібліотеки найкращі подарунки – Книги, які вручила їм шанована гостя. А ще Анна Євгенівна побажала присутнім на святі подальшої дружби з книгою і читанням.

Не оминає своєю увагою обласна бібліотека для дітей у Свято книги та читання і дітей з особливими потребами. 20 березня фахівці бібліотеки взяли участь у відкритті Всеукраїнського тижня дитячого читання у Сумській спеціальній ЗОШ, під час якого нагадали дітворі про найважливіше призначення книги – зберігати і накопичувати знання та представили їм літературну вікторину «Назустріч казці» і лялькову виставу «Колобок-супермен».

У рамках кожного дня Тижня, що пройдуть під назвами:

  • День поезії «Поезія об’єднує серця»,

  • День нової книги «Гарячі новинки від українських видавництв»,

  • День ювілярів «Святкуємо ювілеї разом»,

  • День читаючої родини «Мудрість книг об’єднує родину»,

  • День дружби книги та Інтернету «Книга в епоху Інтернету»,

  • День періодики «Журнальні перлинки з бібліотечної скриньки»,

  • День юного книголюба «Книга – то друг, і душа у ній жива».

Також будуть проведені цікаві та змістовні пізнавально-розважальні заходи, серед яких: поетичний віночок «Шедеври українського поетичного слова», дегустація книжкових новинок «Гаряча десятка: дитячі твори – лауреати літературних премій», калейдоскоп літературних дат «Письменники Сумщини – ювіляри року», сімейний бібліоланч «Моя сім’я, книжка та я», презентація книг «Казкове місто Суми» і «Комп і компанія» Анни Коршунової, арттерапевтична лабораторія «Словом, пензлем, пером» за участю А.Коршунової і С.Качуровської та благодійної організації «Благодійний фонд «Сагасітас – Україна» (у рамках проекту «Допомога дітям , що постраждали від АТО»), калейдоскоп буктрейлерів «Книга в кадрі: новий формат», інтелект-шоу «Багато читаю, тому все знаю» та ін.

Доповнюватимуть заходи книжкові виставки, організовані у відділах обслуговування, серед яких: «Письменники України – ювіляри 2017 року», «Скарби української поезії», «Все, що душа довірила словам», «Світ казки, затишку і ласки», «Про все на світі дорослим і дітям», «Веселка дитячих книжок», «Читаємо разом з батьками», а також перегляд буктрейлерів «Книга в кадрі: новий формат» та електронних презентацій «Світ шанує книгу» (пам’ятники книгам) і «Гомоніла Україна, довго гомоніла» (до 170-річчя твору Т.Г.Шевченка «Гайдамаки»).

З нагоди відкриття Тижня в бібліотеці також оголошені акції: «Запрошуємо до читання», «Приведи друга до бібліотеки», «До бібліотеки не тільки за книгою».

Соціальні мережі
bottom of page