top of page

В Сумах презентували книгу про Героя України, написану школярами


У Сумах учні школи № 30 презентували книгу під назвою «Олександр Заступник Сумський», у якій описали життєвий шлях свого земляка – Героя України Олександра Аніщенка. Представили свою роботу юні письменники в обласному управлінні СБУ, повідомляє сайт Сумської міської ради.

Одинадцятирічні автори описали життєвий шлях Олександра Аніщенка у вигляді легенди про сучасного Героя. Перший примірник учні подарували мамі Олександра - Зінаїді Миколаївні, з якою вони багато спілкувалися, працюючи над виданням.

Творчий наставник юних письменників Людмила Говійна зазначила, що до написання та ілюстрування книги долучилися сорок два учня четвертих класів школи. Книга містить щирі роздуми школярів про цінність миру та людського життя, любов до рідної Сумщини та України.

У заході взяли участь педагоги, в. о. заступника міського голови, керуючого справами виконавчого комітету Степан Пак, колектив Управління СБУ в Сумській області.

Співробітники Управління подякували педагогам та школярам за добрі слова про Олександра, який загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України, і запевнили, що також роблять усе можливе для увічнення пам’яті своїх бойових побратимів.

Актуально і зворушливо під час заходу пролунали слова маленької співавторки книги:«Усі люди! Моліться за мир у кожній країні».

Олександр Аніщенко - український спецпризначенець, полковник (посмертно) Служби безпеки України, заступник начальника відділу Центру спеціальних операцій «Альфа» УСБУ в Сумській області. 5 травня 2014 року Олександр Аніщенко загинув під Слов'янськом в бою з представниками терористичної організації «ДНР» та російськими найманцями. Близько 14:00 в селі Семенівка під час проведення спеціального заходу моторизована група потрапила у засідку. У ході бою, тривалістю більше години, під вогнем, маючи численні поранення, Аніщенко продовжував вести вогонь. Він намагався захистити поранених товаришів, прикривши їх від під пострілу з гранатомета, внаслідок чого Олександра розірвало на шматки. 7 травня 2014 року офіцера поховали на Алеї почесних громадян центрального кладовища Сум. Олександру Аніщенку посмертно присвоєно звання Героя України.

Соціальні мережі
bottom of page