Британські науковці довели, що старі книги пахнуть шоколадом і кавою


Дослідники з британського Інституту збереження спадщини опублікували в журналі «Heritage Science» («Спадщина науки») статтю про документування та архівування історичних запахів, у якій сказано, що старі книги пахнуть шоколадом і кавою.

Як про це дізналися науковці? Вони попросили 79 осіб понюхати 120 зразків запахів старих видань. За результатами, на першому місці стоїть шоколад, а кава на другому.

У науковій публікації запахи старих книжок поділені на 8 категорій: хімічний/вуглеводний, земляний/затхлий/запліснявілий, рибний/прогірклий, духмяний/рослинний/фруктовий/квітковий, трав’яний/лісовий, лікарський, димчастий/горілий і солодкий/пряний. Далі кожна з них ділиться на 2-6 підкатегорій, такі як попіл, нафталін або ваніль.

Дослідження має на меті конкретну ціль — допомогти визначити, які книги знаходяться у небезпеці знищення або чи є щось руйнівне у їхньому середовищі.

Запах старих книжок з’являється у результаті хімічних реакцій, пов’язаних з папером, чорнилами і клеєм, які використовувались при створенні видань. Деякі органічні сполуки утворюють запахи, що здаються нам знайомими — такі як трава чи ваніль.

Джерело: "Друг читача" за матеріалами bustle

Нещодавні публікації
Соціальні мережі

2015 - 2019 © "Видавничий будинок "Еллада" 
Права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання)

на ellada-sumy.com  

 

м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 25/1 (1 поверх, офіс 1)
тел.: (0542) 78-18-25, 78-18-24

моб. (095) 313-10-35,

(096) 250-82-70

e-mail: ellada-s@ukr.net

  • Wix Facebook page

«Видавничий будинок «Еллада» пропонує повний цикл послуг у галузі книговидавництва та поліграфії в місті Суми.